FB pixel TP pixel
Distant Journey
Distant Journey

Daleká cesta

Distant Journey
Česko | 1950 | Drama | Psychologické | 108 minut

DALEKÁ CESTA, prvotina Alfréda Radoka (1914 - 1976), se nutkavou expresí svých obrazů z terezínského ghetta a iritujícím skloubením hraného a dokumentárního filmu stala pro komunistický režim natolik neúnosnou, že byla nejprve nakrátko odsunuta do venkovských kin a posléze zcela vyřazena z distribuc...

DALEKÁ CESTA, prvotina Alfréda Radoka (1914 - 1976), se nutkavou expresí svých obrazů z terezínského ghetta a iritujícím skloubením hraného a dokumentárního filmu stala pro komunistický režim natolik neúnosnou, že byla nejprve nakrátko odsunuta do venkovských kin a posléze zcela vyřazena z distribuce. Měl na tom mj. svůj podíl i Radokův kolega Otakar Vávra (*1911), jemuž se Radokův styl zdál prý příliš křečovitý. Jak se Vávra přiznal ve svých vzpomínkách Podivný život režiséra (1996), když se ho přední stranický ideolog, ministr informací Václav Kopecký (1897 - 1961), na film dotázal, svůj názor nesmlčel a "Kopecký zakázal další promítání Daleké cesty v kinech"...

Hrají: Blanka Waleská, Otomar Krejča, Viktor Očásek, Zdeňka Baldová, Eduard Kohout, Jan Otakar Martin, Josef Chvalina

Režie: Alfréd Radok

IMDb  70 % Kinobox  77 %

Daleká cesta online

Sledovat Daleká cesta online můžeš na KVIFF TV, O2TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Daleká cesta online, zda je ke stažení a zda má Daleká cesta dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 13. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
anglické titulky | od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
O2TV
O2TV
HD kvalita | SD kvalita | od 14. 6. 2023
Půjčení (HD) za 59 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Daleká cesta recenze a hodnocení

Ve filmu Daleká cesta hrají Blanka Waleská, Otomar Krejča, Viktor Očásek, Zdeňka Baldová, Eduard Kohout, Jan Otakar Martin, Josef Chvalina.

Film Daleká cesta režíruje Alfréd Radok.

Film Daleká cesta má 108 minut.

Film Daleká cesta můžete vidět na KVIFF TV, O2TV, Voyo.

Film Daleká cesta je online na KVIFF TV, O2TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.