FB pixel TP pixel
Dědeček automobil
Dědeček automobil

Dědeček automobil

Dědeček automobil
Česko | 1956 | Komedie | Auta

Po psychologickém dramatu Daleká cesta (1949), kterému dobová komunistická cenzura zablokovala cestu k divákům, si jako svůj druhý film režisér Alfréd Radok směl vybrat pouze „neškodné“ téma. I v adaptaci stejnojmenné knížky Adolfa Branalda, která popisuje začátky motorismu v českých zemích, se ovše...

Po psychologickém dramatu Daleká cesta (1949), kterému dobová komunistická cenzura zablokovala cestu k divákům, si jako svůj druhý film režisér Alfréd Radok směl vybrat pouze „neškodné“ téma. I v adaptaci stejnojmenné knížky Adolfa Branalda, která popisuje začátky motorismu v českých zemích, se ovšem Radok projevil jako technicky brilantní autor, který dokázal pečlivě a hravě evokovat secesní atmosféru. „Závodnická“ komedie, jež líčí průběh tří mezinárodních závodů ve Francii, úspěšně kombinovala české i zahraniční představitele (přičemž roli francouzského mechanika Marcela si zahrál zkušený francouzský herec Raymond Bussieres). Roličkou svatebčana s trubkou na filmovém plátně debutoval tehdy dvacetiletý Pavel Landovský. Na filmu jako Radokův asistent sbírala cenné zkušenosti příští režisérská hvězda československé nové vlny – Miloš Forman.Filmový přehled - Dědeček automobil

IMDb  66 % CSFD  66 %

Dědeček automobil online

Sledovat Dědeček automobil online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dědeček automobil online, zda je ke stažení a zda má Dědeček automobil dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 3. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Dědeček automobil obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Dědeček automobil, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Dědeček automobil postavy.

Karel Höger
Karel Höger
Hraje
Raymond Bussières
Raymond Bussières
Marcel Frontenac - mechanik
Ginette Pigeon
Ginette Pigeon
Nanette Frontenac
Luděk Munzar
Luděk Munzar
Frantík Projsa
Radovan Lukavský
Radovan Lukavský
Václav Klement
Josef Hlinomaz
Josef Hlinomaz
Alexandr Kolovrat
Annette Poivre
Annette Poivre
hoteliérka
Miloš Kopecký
Miloš Kopecký
Albert de Dion
Alfréd Radok
Alfréd Radok
Režie

Dědeček automobil recenze a hodnocení

Ve filmu Dědeček automobil hrají Karel Höger, Otomar Krejča, Raymond Bussieres, Ginette Pigeon, Luděk Munzar, Radovan Lukavský, Josef Hlinomaz.

Film Dědeček automobil režíruje Alfréd Radok.

Film Dědeček automobil můžete vidět na Voyo.

Film Dědeček automobil je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.