FB pixel TP pixel
Dial H-I-S-T-O-R-Y
Dial H-I-S-T-O-R-Y

Dial H-I-S-T-O-R-Y

Dial H-I-S-T-O-R-Y
Belgie | 1997 | 68 minut

DIAL H-I-S-T-O-R-Y je uznávaný dokumentární snímek, který tajuplně předznamenává události 11.září. Setkáváme se s romantickými únosci letadel, kteří bojovali své vlastní revoluce a získali prostor ve vysílání na palubách osobních letadel v šedesátých a sedmdesátých letech. S nástupem let devadesátýc...

DIAL H-I-S-T-O-R-Y je uznávaný dokumentární snímek, který tajuplně předznamenává události 11.září. Setkáváme se s romantickými únosci letadel, kteří bojovali své vlastní revoluce a získali prostor ve vysílání na palubách osobních letadel v šedesátých a sedmdesátých letech. S nástupem let devadesátých jako by však takové osobnosti přestaly existovat, na televizních obrazovkách je nahradily příběhy anonymních bomb v kufřících. Režisér Johan Grimonprez zkoumá politické pozadí této proměny a zároveň odhaluje naši spoluvinu na touze po totální katastrofě. Pohrává si s citáty Dona DeLilla z románu Mao II: „Co terorista získá, spisovatel ztratí“ a „domov je nápad, který se neosvědčil“ a ve svém snímku nechá prolínat archivní záběry únosů se surreálními či banálními tématy, jako je fast food, statistiky o chovu domácích zvířat, disko či bizarní home videa. Autorem vynikajícího soundtracku je David Shea. Snímek představuje volný pád historií, který nejlépe vystihují slova uneseného zástupce společnosti Pepsi: „Je to jako zmítat se na škále mnoha emocí sahajících od překvapení a šoku přes strach až po radost a smích - a pak se znovu vrací strach.“

IMDb  70 %

Dial H-I-S-T-O-R-Y online

Sledovat Dial H-I-S-T-O-R-Y online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dial H-I-S-T-O-R-Y online, zda je ke stažení a zda má Dial H-I-S-T-O-R-Y dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 10. 11. 2016
Předplatné za 145 Kč

Dial H-I-S-T-O-R-Y obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Dial H-I-S-T-O-R-Y, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Dial H-I-S-T-O-R-Y postavy.

Dial H-I-S-T-O-R-Y recenze a hodnocení

Ve filmu Dial H-I-S-T-O-R-Y hrají .

Film Dial H-I-S-T-O-R-Y režíruje Johan Grimonprez.

Film Dial H-I-S-T-O-R-Y má 68 minut.

Film Dial H-I-S-T-O-R-Y můžete vidět na DaFilms.

Film Dial H-I-S-T-O-R-Y je online na DaFilms, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.