FB pixel TP pixel
Dívka a kouzelník
Dívka a kouzelník

Dívka a kouzelník

Dívka a kouzelník
Česko | 2009 | Drama | Druhá světová válka

Jiří Hanibal, autor scénáře, nezapře svoji původní profesi - filmového režiséra. Jeho text prozrazuje silné filmové vidění a obraznost, vlastnosti, které nejsou u každého nabízeného scénáře zrovna běžné. Jeho "Dívka a kouzelník" je příběhem dvou naprosto odlišných lidí. Sociálně, generačně i povahov...

Jiří Hanibal, autor scénáře, nezapře svoji původní profesi - filmového režiséra. Jeho text prozrazuje silné filmové vidění a obraznost, vlastnosti, které nejsou u každého nabízeného scénáře zrovna běžné. Jeho "Dívka a kouzelník" je příběhem dvou naprosto odlišných lidí. Sociálně, generačně i povahově. A tento příběh z doby německé okupace je Hanibalem rozvíjen nejen originálně, ale nese v sobě i silný emocionální náboj. Dívka, položidovka, která se skrývá v podzemí vesnického hostince a cítí se za to být hostinskému zavázaná, se nechá přemluvit potulným kouzelníkem a muzikantem, který tam náhodně vystupuje, aby skrýš opustila a pustila se s ním na cesty. Jejich cesta se však spíše mění v cestu jednoho k druhému, ke sblížení lidskému i osobnímu, kdy dívka i kouzelník objevují nejhlubší smysl takových pojmů a pocitů jako je například tolerance, odpovědnost a láska. A to vše je u autora zasazeno do období protektorátu, do prostředí českého venkova, v němž, jako kdekoliv jinde, nalézáme strach, zbabělost i hrdinství. Během své dramatické a riskantní společné cesty českým venkovem se oba hlavní hrdinové (ale nejen oni) dozvídají více nejen jeden o druhém, ale především sami osobě - o hranicích své lidskosti, statečnosti, tolerance a lásky.

Hrají: Veronika Khek Kubařová, Ivan Trojan, Radek Holub, Zdeněk Maryška, Veronika Gajerová, Barbora Hrzánová, Jakub Šmíd, Michal Dalecký, Barbora Fišerová, Zdeněk Dušek, Věra Kubánková

Režie: Juraj Herz

IMDb  70 % Kinobox  71 %

Dívka a kouzelník online

Sledovat Dívka a kouzelník online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dívka a kouzelník online, zda je ke stažení a zda má Dívka a kouzelník dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 15. 3. 2009
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Dívka a kouzelník recenze a hodnocení

Ve filmu Dívka a kouzelník hrají Veronika Khek Kubařová, Ivan Trojan, Radek Holub, Zdeněk Maryška, Veronika Gajerová, Barbora Hrzánová, Jakub Šmíd, Michal Dalecký, Barbora Fišerová, Zdeněk Dušek, Věra Kubánková.

Film Dívka a kouzelník režíruje Juraj Herz.

Film Dívka a kouzelník můžete vidět na iVysílání.

Film Dívka a kouzelník je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.