FB pixel TP pixel
Apocalypse on Wheels
Apocalypse on Wheels

Dopravní apokalypsa

Apocalypse on Wheels
Rumunsko | 2009 | Dokumenty | Auta | 52 minut

Rumunský dokument z produkce HBO, který natočil režisér Alexandru Solomon, nás zavádí do dopravního chaosu v Bukurešti. Obyvatelé rumunské metropole se podruhé narodili v autě a tam také tráví svůj druhý život. Za volantem se však mění v jiné lidi - jsou netolerantní k ostatním, bezohlední a neurval...

Rumunský dokument z produkce HBO, který natočil režisér Alexandru Solomon, nás zavádí do dopravního chaosu v Bukurešti. Obyvatelé rumunské metropole se podruhé narodili v autě a tam také tráví svůj druhý život. Za volantem se však mění v jiné lidi - jsou netolerantní k ostatním, bezohlední a neurvalí. Všichni tu porušují pravidla a město se tak stává spíš džunglí než společenstvím. Automobily přibývají a stále víc obyvatel Bukurešti se stává neposlušnými řidiči. Když se na provoz ve velkoměstě díváte shora, vypadá jako řečiště malých barevných kapslí, které se blokují navzájem do stále větších skupin. Nikdo nikoho nerespektuje, každý řidič se snaží předjet toho druhého a žene se nesmyslně k dalšímu semaforu. Výsledkem je naprostý chaos. A protože i rumunská společnost je složena z individualistů, uzavřených v kapslích svého sobectví, omezených zájmů a agresivní snahy dostat se před ty ostatní, blokují tím fungování celého sociálního mechanismu. A nakonec trpí svou vlastní strategií, protože není možné pohnout se kupředu. Z dálky to vypadá jako docela hezký obrázek moderního pulzujícího velkoměsta, ale když se podíváte zblízka, zjistíte, že je to noční můra.

IMDb  67 %

Dopravní apokalypsa online

Sledovat Dopravní apokalypsa online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dopravní apokalypsa online, zda je ke stažení a zda má Dopravní apokalypsa dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 31. 8. 2022
Předplatné za 199 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Dopravní apokalypsa recenze a hodnocení

Ve filmu Dopravní apokalypsa hrají .

Film Dopravní apokalypsa režíruje .

Film Dopravní apokalypsa má 52 minut.

Film Dopravní apokalypsa můžete vidět na HBO Max.

Film Dopravní apokalypsa je online na HBO Max, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.