FB pixel TP pixel
The House

Dům

The House
Česko | 2011 | Drama | Rodinné vztahy | 97 minut

Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě. Imrich buduje svůj vlastní životní sen – staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře vš...

Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě. Imrich buduje svůj vlastní životní sen – staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře však stojí rozestavěné domy dva – první, nedokončený dům, měl patřit Evině starší sestře Janě. Ta se ale otcovi vzepřela a Imrich ji i s její rodinou ze svého života „vyškrtl“. Eva sní o tom, že po maturitě konečně opustí „vězení dokonalého domova“ i život na maloměstě a konečně se vydá poznávat jiný svět. Těžce nese otcovy starosvětské názory a jeho chování vůči matce a sestře, chodí za školu, tajně se stýká se sestrou a její rodinou, přivydělává si a dělá vše proto, aby mohla co nejdříve „vypadnout“.

Hrají: Judit Bárdos, Miroslav Krobot, Taťjana Medvecká, Marián Mitaš, Lucia Jašková, Marek Geišberg, Ester Geislerová

Režie: Zuzana Liová

IMDb  69 % Kinobox  66 %

Dům online

Sledovat Dům online můžeš na Canal Plus. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Dům online, zda je ke stažení a zda má Dům dabing nebo titulky.

Canal Plus
Canal Plus
od 7. 4. 2024
Předplatné za 189 Kč nebo 239 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Dům zajímavosti

Rozpočet
36 700 000 Kč
Tržby v českých kinech
1 528 223 Kč
Návštěvnost v českých kinech
13 760 diváků

Dům recenze a hodnocení

Karolína Černá
Karolína Černá

Režisérka Zuzana Liová si zvolila pro svůj první film vlastní scénář, ve kterém se jí podařilo zachytit odlišnost snů a tužeb různých generací v současné realit......   Celá recenze

Ve filmu Dům hrají Judit Bárdos, Miroslav Krobot, Taťjana Medvecká, Marián Mitaš, Lucia Jašková, Marek Geišberg, Ester Geislerová.

Film Dům režíruje Zuzana Liová.

Film Dům má 97 minut.

Film Dům měl rozpočet 36 700 000 Kč.

Film Dům vidělo v českých kinech 13 760 diváků.

Film Dům můžete vidět na Canal Plus.

Film Dům je online na Canal Plus, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.