FB pixel TP pixel
Ethiopiques: Revolt of the Soul
Ethiopiques: Revolt of the Soul

Ethiopiques - Soulová revolta

Ethiopiques: Revolt of the Soul
Německo | 2017 | Dokumenty | Hudebníci

Ucelený dokumentární film o vývoji etiopské populární hudební scény šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Snímek ETHIOPIQUES zachycuje dějiny etiopské hudby z pohledu jeho hlavní postavy a vypravěče Francise Falceta. Coby náruživý sledovatel světového hudebního dění obdržel na večírku ve s...

Ucelený dokumentární film o vývoji etiopské populární hudební scény šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Snímek ETHIOPIQUES zachycuje dějiny etiopské hudby z pohledu jeho hlavní postavy a vypravěče Francise Falceta. Coby náruživý sledovatel světového hudebního dění obdržel na večírku ve svém rodném městě Poitiers kopii neoznačené kazety. Byl to etiopský jazz. Nadšení, které nahrávka vyvolala mezi posluchači i novináři, kteří dosud nic takového neslyšeli, odstartovalo dlouhou cestu, jež se stala mezníkem v historii světové hudby. Je to také příběh o fenoménu jedinečného hudebního stylu, který výrazně ovlivnil tzv. free jazz a popovou hudbu na sklonku 20. století. Tato ztracená generace hudebníků, z nichž mnozí dnes žijí ve vyhnanství a chudobě, je představena na pozadí politických a společenských otřesů v přechodném období mezi koncem vlády císaře Haile Selassieho a nástupem Prozatímní vojenské správní rady (Derg), který potlačil veškerý kulturní život. Je to příběh o odvaze a troufalosti nadaných muzikantů, kteří navzdory všem překážkám dokázali vytvořit úžasné zvuky a hudbu.

Režie: Maciej Bochniak

IMDb  74 %

Ethiopiques - Soulová revolta online

Sledovat Ethiopiques - Soulová revolta online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Ethiopiques - Soulová revolta online, zda je ke stažení a zda má Ethiopiques - Soulová revolta dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | původní znění | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 8. 3. 2022
Předplatné za 199 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Ethiopiques - Soulová revolta recenze a hodnocení

Tvůj názor na Ethiopiques - Soulová revolta?

Ve filmu Ethiopiques - Soulová revolta hrají .

Film Ethiopiques - Soulová revolta režíruje Maciej Bochniak.

Film Ethiopiques - Soulová revolta můžete vidět na HBO Max.

Film Ethiopiques - Soulová revolta je online na HBO Max, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.