FB pixel TP pixel
Touch the Sound
Touch the Sound

Evelyn Glennie - Dotek zvuku

Touch the Sound
Německo | 2004 | Dokumenty | Hudebníci | 99 minut

Vidět zvuky a slyšet obrazy... V dokumentu Thomase Riedelsheimera o hudebnici Evelyn Glennieové to nebude zdaleka tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Evelyn je sice od dětství neslyšící, ale ke zvukům a tónům si našla vlastní cestu. Stačilo se jich „dotknout". Zvuk šířící se vzduchem vy...

Vidět zvuky a slyšet obrazy... V dokumentu Thomase Riedelsheimera o hudebnici Evelyn Glennieové to nebude zdaleka tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Evelyn je sice od dětství neslyšící, ale ke zvukům a tónům si našla vlastní cestu. Stačilo se jich „dotknout". Zvuk šířící se vzduchem vyvolává nepatrné vibrace a Evelyn si postupně vypěstovala schopnost podobající se svým principem funkci hmatových vousů koček. Dovede cítit přítomnost tónů, které by slyšící člověk ani nezaregistroval. Při svých performancích, koncertech nebo při výuce studentů s poruchou sluchu používá hlavně bicí nástroje. Nedělá rozdíly mezi starými asijskými gongy a plechovkou od piva ani mezi koncertní síní a starou továrnou se spoustou trubek, na které se dá hrát, nebo nádražní halou s obří kupolí a vynikající akustikou. Režisér Thomas Riedelsheimer se v průběhu dokumentu projevuje jako pozorný žák této hudební šamanky skotského původu. Pohledy na kapající kohoutky, auta přejíždějící přes spáru v asfaltu či pravidelné vrzání eskalátorů připomínají další instrumenty v orchestřišti zvuků, jež nás obklopují a inspirují. Jen jsme si jich přestali všímat.

Hrají: Evelyn Glennie, Fred Frith

Režie: Thomas Riedelsheimer

IMDb  72 % Kinobox  78 %

Evelyn Glennie - Dotek zvuku online

Sledovat Evelyn Glennie - Dotek zvuku online můžeš na Netflix. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Evelyn Glennie - Dotek zvuku online, zda je ke stažení a zda má Evelyn Glennie - Dotek zvuku dabing nebo titulky.

Netflix
Netflix
anglické titulky | původní znění | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 12. 11. 2021
Předplatné za 199 Kč nebo 259 Kč nebo 319 Kč - Vysvětlení cen předplatného
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Evelyn Glennie - Dotek zvuku recenze a hodnocení

Tvůj názor na Evelyn Glennie - Dotek zvuku?

Ve filmu Evelyn Glennie - Dotek zvuku hrají Evelyn Glennie, Fred Frith.

Film Evelyn Glennie - Dotek zvuku režíruje Thomas Riedelsheimer.

Film Evelyn Glennie - Dotek zvuku má 99 minut.

Film Evelyn Glennie - Dotek zvuku můžete vidět na Netflix.

Film Evelyn Glennie - Dotek zvuku je online na Netflix, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.