FB pixel TP pixel
Ecstasy
Ecstasy

Extase

Ecstasy
Česko | 1933 | Drama | Psychologické | 89 minut

Na počátku zvukové éry bylo Gustavu Machatému jasné, že se ocitl v bouřlivé kinematografické éře, charakteristické jednak nebývalým podnikatelským rizikem, jednak možnostmi zkoušet nové režijní postupy a techniky, prověřující umělecký potenciál inovovaného média a současně vymezující další směry výv...

Na počátku zvukové éry bylo Gustavu Machatému jasné, že se ocitl v bouřlivé kinematografické éře, charakteristické jednak nebývalým podnikatelským rizikem, jednak možnostmi zkoušet nové režijní postupy a techniky, prověřující umělecký potenciál inovovaného média a současně vymezující další směry vývoje filmové formy. Extase je cesta, kterou si zvolil po zkušenostech se dvěma předcházejícími zvukovými filmy, Ze soboty na neděli a Načeradec, král kibiců, u nichž nebyl zcela spokojen s uměleckým a obchodním výsledkem. Ve svých úvahách dospěl k vytvoření filmu, kde by dokázal docílit maximálního sladění všech výrazových prostředků, jejich podřízení harmonické celistvosti díla v duchu uměleckého konceptu Gesamtkunstwerk. S výjimkou závěrečné střihové sekvence, tzv. oslavy práce, se režisérovi podařilo zamýšlené stylové jednoty dosáhnout zásadním omezením dialogů a reálných a stylizovaných ruchů, přičemž nejdůležitějším „partnerem" vizuální složky se stala hudba. Jejím autorem byl tehdy uznávaný italský komponista Giuseppe Becce.

Hrají: Hedy Lamarr, Aribert Mog, Zvonimir Rogoz, Leopold Kramer, Emil Jerman, Jiřina Steimarová, Bedřich Vrbský

Režie: Gustav Machatý

IMDb  68 % Kinobox  66 %

Extase online

Sledovat Extase online můžeš na KVIFF TV, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Extase online, zda je ke stažení a zda má Extase dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 21. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
anglické titulky | od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 11. 12. 2020
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Extase novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Extase, které najdeš na našem webu.

Nabarvené ptáče sestřelil v Benátkách Joker, kritiky byly místy zdrcující
Nabarvené ptáče sestřelil v Benátkách Joker, kritiky byly místy zdrcující
08.09.2019 10:00:00 | České novinky

Odchody ze sálu a kontroverze okolo novinky Václava Marhoula dávaly naděje, že by Nabarvené ptáče mohlo v porotě najít podporu pro hlavní festivalovou cenu. Nakonec jsme se však mezinárodního úspěchu nedočkali. Festival ocenil scorseseovskou komiksovku Joker.

Extase recenze a hodnocení

Ve filmu Extase hrají Hedy Lamarr, Aribert Mog, Zvonimir Rogoz, Leopold Kramer, Emil Jerman, Jiřina Steimarová, Bedřich Vrbský.

Film Extase režíruje Gustav Machatý.

Film Extase má 89 minut.

Film Extase můžete vidět na KVIFF TV, Vodafone TV, Voyo.

Film Extase je online na KVIFF TV, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.