FB pixel TP pixel
Factotum
Factotum

Faktótum

Factotum
Norsko | 2005 | Drama | Psychologické | 94 minut

Literární alter ego amerického undergroundového spisovatele Charlese Bukowského Henry Chinaski je hlavním aktérem filmu Faktótum, jehož scénář vycházel ze stejnojmenné knihy i z dalších próz dotyčného autora. Zaznamenává denní stereotyp ještě neznámého literáta, který psaní povídek prokládá bujarou ...

Literární alter ego amerického undergroundového spisovatele Charlese Bukowského Henry Chinaski je hlavním aktérem filmu Faktótum, jehož scénář vycházel ze stejnojmenné knihy i z dalších próz dotyčného autora. Zaznamenává denní stereotyp ještě neznámého literáta, který psaní povídek prokládá bujarou alkoholizací a erotickými hrátkami s nevázanými ženami. Občas si najde příležitostné zaměstnání, kde brzy zklame a je vyhozen. Střídání pracovních míst je podobné jako střídání partnerek. I delší vztah, který naváže s dívkou Jan, žijící v obdobném \volném stylu\

IMDb  66 %

Faktótum online

Sledovat Faktótum online můžeš na Filmbox+. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Faktótum online, zda je ke stažení a zda má Faktótum dabing nebo titulky.

Filmbox+
Filmbox+
české titulky | český dabing | SD kvalita | od 30. 1. 2021
Předplatné za 99 Kč

Faktótum obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Faktótum, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Faktótum postavy.

Faktótum zajímavosti

Tržby v českých kinech
564 127 Kč
Návštěvnost v českých kinech
7 079 diváků

Faktótum recenze a hodnocení

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
13.07.2006 22:04:00

Docela dost to vystihuje atmosferu Bukowskeho knih a vlastne i jeho zivota. Jen mohlo byt trochu vic cynickeho humoru :)

 70 %

Ve filmu Faktótum hrají Matt Dillon, Lili Taylor, Marisa Tomei, Didier Flamand, Karen Young, Fisher Stevens, Adrienne Shelly.

Film Faktótum režíruje Bent Hamer.

Film Faktótum má 94 minut.

Film Faktótum vidělo v českých kinech 7 079 diváků.

Film Faktótum můžete vidět na Filmbox+.

Film Faktótum je online na Filmbox+, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.