FB pixel TP pixel
The Bookshop
The Bookshop

Florencino knihkupectví

The Bookshop
Velká Británie | 2017 | Drama | Společnost | 110 minut

Film oslavující lásku ke knihám je adaptací slavného románu Penelope Fitzgeraldové z roku 1978, odehrávající se v ospalém anglickém městečku 50. let. Právě tady se Florence Greenová rozhodne otevřít knihkupectví s progresivní moderní literaturou, aby se po smrti manžela jen neutápěla v žalu. Tiché m...

Film oslavující lásku ke knihám je adaptací slavného románu Penelope Fitzgeraldové z roku 1978, odehrávající se v ospalém anglickém městečku 50. let. Právě tady se Florence Greenová rozhodne otevřít knihkupectví s progresivní moderní literaturou, aby se po smrti manžela jen neutápěla v žalu. Tiché městečko Hardborough, nedotčené sociální či sexuální revolucí, které probíhají ve vzdálených velkoměstech, ale není na provokativní díla současné literatury připraveno. Když Florence začne propagovat klasická díla soudobé prózy, jakými jsou například Nabokovova „Lolita“ nebo „451 stupňů Fahrenheita“ Raye Bradburyho, v místních maloměšťácích probudí dlouho potlačované emoce. Navíc svými činy rozhněvá manipulativní a pomstychtivou doyenku místní společnosti Violet Gamartovou, v níž změny prosazované hlavní hrdinkou vzbudí žárlivost pramenící z uražené ješitnosti, a rozhodne se Florence její plán překazit…

Hrají: Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson, Hunter Tremayne, Honor Kneafsey, James Lance, Frances Barber

Režie: Isabel Coixet

IMDb  65 % Kinobox  64 %

Florencino knihkupectví online

Sledovat Florencino knihkupectví online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Florencino knihkupectví online, zda je ke stažení a zda má Florencino knihkupectví dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 27. 4. 2020
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Florencino knihkupectví recenze a hodnocení

Ve filmu Florencino knihkupectví hrají Emily Mortimer, Bill Nighy, Patricia Clarkson, Hunter Tremayne, Honor Kneafsey, James Lance, Frances Barber.

Film Florencino knihkupectví režíruje Isabel Coixet.

Film Florencino knihkupectví má 110 minut.

Film Florencino knihkupectví můžete vidět na Edison.

Film Florencino knihkupectví je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.