FB pixel TP pixel
The Congress
The Congress

Futurologický kongres

The Congress
Izrael | 2013 | Drama | Sureální | 122 minut

Herečka Robin Wright hraje sebe samu: filmovou hvězdu za zenitem, které s přibývajícími vráskami ubývá rolí. Na stole leží možná poslední velká nabídka. Filmové studio chce naskenovat její tělo, pohyby i emoce, a koupit si tak virtuální herečku, která už nezestárne ani o den. Strach z konce kariéry,...

Herečka Robin Wright hraje sebe samu: filmovou hvězdu za zenitem, které s přibývajícími vráskami ubývá rolí. Na stole leží možná poslední velká nabídka. Filmové studio chce naskenovat její tělo, pohyby i emoce, a koupit si tak virtuální herečku, která už nezestárne ani o den. Strach z konce kariéry, příslib věčného mládí ve světě filmu a štědrá finanční kompenzace nakonec Robin přimějí souhlasit. Po dvaceti letech se vydává jednat o prodloužení smlouvy na futurologický kongres. Ocitá se ve světě zcela transformovaném a fantazijním, v animované zóně, kde každý může být, kým chce. Vizuálně omračující zpracování povídky kultovního autora sci-fi Stanisława Lema (Solaris) je osobitou reflexí společnosti, která vzývá kult mládí a opájí se průmyslově vyráběnými iluzemi. Režisér Ari Folman (Valčík s Bašírem) originálním způsobem kombinuje herecké výkony (Harvey Keitel, Paul Giamatti) s animovanými pasážemi, přičemž zápletku ponechává otevřenou různým interpretacím. Navrch přidává divákům bonus: množství na první pohled skrytých detailů a hříček, které vyniknou až při opakovaném zhlédnutí filmu.

Trailer

Futurologický kongres obsazení

Herci: Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hamm, Danny Huston, Paul Giamatti, Kodi Smit-McPhee, Sami Gayle, Michael Stahl-David, Don McManus, Jörg Vincent Malotki, Sarah Shahi

Režie: Ari Folman

IMDb  65 % Kinobox  62 % Futurologický kongres CSFD 68 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Futurologický kongres online

Zde ti nabídneme, kde sledovat Futurologický kongres online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Futurologický kongres dabing nebo titulky.

Futurologický kongres celý film online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat, kdy bude mít Futurologický kongres Netflix, Voyo a další
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Futurologický kongres novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Futurologický kongres, které najdeš na našem webu.

100 nejlepších sci-fi filmů všech dob
100 nejlepších sci-fi filmů všech dob
25.02.2020 13:00:00 | Tipy na film

Sci-fi patří mezi nejoblíbenější žánry vůbec a každý rok se dočkáme několika dalších blockbusterových perel i komorních dramat, jež do něj zapadají. Server Rotten Tomatoes nedávno zveřejnil seznam 100 nejlepších sci-fi snímků všech dob. Pojďme si je představit.

Futurologický kongres zajímavosti

Tržby v českých kinech
253 979 Kč
Návštěvnost v českých kinech
2 152 diváků

Futurologický kongres recenze a hodnocení

Ve filmu Futurologický kongres hrají Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hamm, Danny Huston, Paul Giamatti, Kodi Smit-McPhee, Sami Gayle, Michael Stahl-David, Don McManus, Jörg Vincent Malotki, Sarah Shahi.

Film Futurologický kongres režíruje Ari Folman.

Film Futurologický kongres má 122 minut.

Film Futurologický kongres vidělo v českých kinech 2 152 diváků.

Film Futurologický kongres není zatím nikde online.

Film Futurologický kongres není zatím kde sledovat.