FB pixel TP pixel
The Congress

Futurologický kongres

The Congress
Izrael | 2013 | Drama | Sureální | 122 minut

Herečka Robin Wright hraje sebe samu: filmovou hvězdu za zenitem, které s přibývajícími vráskami ubývá rolí. Na stole leží možná poslední velká nabídka. Filmové studio chce naskenovat její tělo, pohyby i emoce, a koupit si tak virtuální herečku, která už nezestárne ani o den. Strach z konce kariéry,...

Herečka Robin Wright hraje sebe samu: filmovou hvězdu za zenitem, které s přibývajícími vráskami ubývá rolí. Na stole leží možná poslední velká nabídka. Filmové studio chce naskenovat její tělo, pohyby i emoce, a koupit si tak virtuální herečku, která už nezestárne ani o den. Strach z konce kariéry, příslib věčného mládí ve světě filmu a štědrá finanční kompenzace nakonec Robin přimějí souhlasit. Po dvaceti letech se vydává jednat o prodloužení smlouvy na futurologický kongres. Ocitá se ve světě zcela transformovaném a fantazijním, v animované zóně, kde každý může být, kým chce. Vizuálně omračující zpracování povídky kultovního autora sci-fi Stanisława Lema (Solaris) je osobitou reflexí společnosti, která vzývá kult mládí a opájí se průmyslově vyráběnými iluzemi. Režisér Ari Folman (Valčík s Bašírem) originálním způsobem kombinuje herecké výkony (Harvey Keitel, Paul Giamatti) s animovanými pasážemi, přičemž zápletku ponechává otevřenou různým interpretacím. Navrch přidává divákům bonus: množství na první pohled skrytých detailů a hříček, které vyniknou až při opakovaném zhlédnutí filmu.

Hrají: Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hamm, Danny Huston, Paul Giamatti, Kodi Smit-McPhee, Sami Gayle, Michael Stahl-David, Don McManus, Jörg Vincent Malotki, Sarah Shahi

Režie: Ari Folman

IMDb  65 % Kinobox  62 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Futurologický kongres online

Futurologický kongres online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Futurologický kongres novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Futurologický kongres, které najdeš na našem webu.

100 nejlepších sci-fi filmů všech dob
100 nejlepších sci-fi filmů všech dob
25.02.2020 13:00:00 | Tipy na film

Sci-fi patří mezi nejoblíbenější žánry vůbec a každý rok se dočkáme několika dalších blockbusterových perel i komorních dramat, jež do něj zapadají. Server Rotten Tomatoes nedávno zveřejnil seznam 100 nejlepších sci-fi snímků všech dob. Pojďme si je představit.

Futurologický kongres zajímavosti

Tržby v českých kinech
253 979 Kč
Návštěvnost v českých kinech
2 152 diváků

Futurologický kongres recenze a hodnocení

Ve filmu Futurologický kongres hrají Robin Wright, Harvey Keitel, Jon Hamm, Danny Huston, Paul Giamatti, Kodi Smit-McPhee, Sami Gayle, Michael Stahl-David, Don McManus, Jörg Vincent Malotki, Sarah Shahi.

Film Futurologický kongres režíruje Ari Folman.

Film Futurologický kongres má 122 minut.

Film Futurologický kongres vidělo v českých kinech 2 152 diváků.

Film Futurologický kongres není zatím nikde online.

Film Futurologický kongres není zatím kde sledovat.