FB pixel TP pixel
Gallipoli

Gallipoli

Gallipoli
Austrálie | 1981 | Válečné filmy | První světová válka | 112 minut

Historii australsko-novozélendského armádního sboru (ANZAC), zdecimovaného v roce 1915 na poloostrově Gallipoli, chtěl režisér Weir natočit už dříve, ale kvůli značným finančním nákladům byla realizace filmu neustále odkládána. Dlouhá příprava a ražisérova neústupnost se vyplatily, neboť GALLIPOLI p...

Historii australsko-novozélendského armádního sboru (ANZAC), zdecimovaného v roce 1915 na poloostrově Gallipoli, chtěl režisér Weir natočit už dříve, ale kvůli značným finančním nákladům byla realizace filmu neustále odkládána. Dlouhá příprava a ražisérova neústupnost se vyplatily, neboť GALLIPOLI patří k nejpůsobivějším protiválečným snímkům, vůbec. Příběh australských mladíků, jejichž naivní představy o válčení jsou krutým způsobem uvedeny na pravou míru, je přes svůj historický rámec právě dnes velmi aktuální. Velkoryse pojatý film vyniká kupodivu především drobnokresbou jednotlivých postav. Kvality scénáře, důsledně vycházejícího z historické skutečnosti, umocnila suverenní a přitom nápadná režie. Emotivní účinek díla znásobují citlivě použité hudební motivy různých žánrů. Film GALLIPOLI získal celkem 9 australských filmových cen (nejlepší režie, mužský herecký výkon - Mel Gibson, mužský herecký výkon ve vedlejší roli - Bill Hunter, kamera, scénář, zvuk, střih a výprava).

IMDb  75 %

Gallipoli online

Sledovat Gallipoli online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Gallipoli online, zda je ke stažení a zda má Gallipoli dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 11. 12. 2016
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 199 Kč (i HD)

Gallipoli obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Gallipoli, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Gallipoli postavy.

Mel Gibson
Mel Gibson
Frank Dunne
Mark Lee
Mark Lee
Archy Hamilton
Bill Kerr
Bill Kerr
Jack
Gerda Nicolson
Gerda Nicolson
Rose Hamilton
Harold Hopkins
Harold Hopkins
Les McCann
Bill Hunter
Bill Hunter
Major Barton
Robert Grubb
Robert Grubb
Billy
Peter Weir
Peter Weir
Režie

Gallipoli recenze a hodnocení