FB pixel TP pixel
Gallipoli

Gallipoli

Gallipoli
Austrálie | 1981 | Válečné filmy | První světová válka | 112 minut

Historii australsko-novozélendského armádního sboru (ANZAC), zdecimovaného v roce 1915 na poloostrově Gallipoli, chtěl režisér Weir natočit už dříve, ale kvůli značným finančním nákladům byla realizace filmu neustále odkládána. Dlouhá příprava a ražisérova neústupnost se vyplatily, neboť GALLIPOLI p...

Historii australsko-novozélendského armádního sboru (ANZAC), zdecimovaného v roce 1915 na poloostrově Gallipoli, chtěl režisér Weir natočit už dříve, ale kvůli značným finančním nákladům byla realizace filmu neustále odkládána. Dlouhá příprava a ražisérova neústupnost se vyplatily, neboť GALLIPOLI patří k nejpůsobivějším protiválečným snímkům, vůbec. Příběh australských mladíků, jejichž naivní představy o válčení jsou krutým způsobem uvedeny na pravou míru, je přes svůj historický rámec právě dnes velmi aktuální. Velkoryse pojatý film vyniká kupodivu především drobnokresbou jednotlivých postav. Kvality scénáře, důsledně vycházejícího z historické skutečnosti, umocnila suverenní a přitom nápadná režie. Emotivní účinek díla znásobují citlivě použité hudební motivy různých žánrů. Film GALLIPOLI získal celkem 9 australských filmových cen (nejlepší režie, mužský herecký výkon - Mel Gibson, mužský herecký výkon ve vedlejší roli - Bill Hunter, kamera, scénář, zvuk, střih a výprava).

Hrají: Mel Gibson, Mark Lee, Bill Kerr, Gerda Nicolson, Harold Hopkins, Bill Hunter, Robert Grubb

Režie: Peter Weir

IMDb  75 % Kinobox  73 %

Gallipoli online

Sledovat Gallipoli online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Gallipoli online, zda je ke stažení a zda má Gallipoli dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 11. 12. 2016
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 199 Kč (i HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Gallipoli recenze a hodnocení

Ve filmu Gallipoli hrají Mel Gibson, Mark Lee, Bill Kerr, Gerda Nicolson, Harold Hopkins, Bill Hunter, Robert Grubb.

Film Gallipoli režíruje Peter Weir.

Film Gallipoli má 112 minut.

Film Gallipoli můžete vidět na iTunes.

Film Gallipoli je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.