FB pixel TP pixel
Gosford Park

Gosford Park

Gosford Park
Velká Británie | 2001 | Thrillery | 137 minut

Altmanův mistrovský, ironický místopis britského třídního systému je režijním koncertem pro takřka 30 herců. Mozaikovité vyprávění o jednom víkendu na venkovském šlechtickém sídle je jak ironicky přesnou studií doby a mravů, tak filmařsky suverénní a kultivovanou podívanou. William a Sylvie McCordle...

Altmanův mistrovský, ironický místopis britského třídního systému je režijním koncertem pro takřka 30 herců. Mozaikovité vyprávění o jednom víkendu na venkovském šlechtickém sídle je jak ironicky přesnou studií doby a mravů, tak filmařsky suverénní a kultivovanou podívanou. William a Sylvie McCordleovi pořádají na svém honosném venkovském sídle sjezd aristokracie různého vlivu a postavení. Každý z přítomných má přiděleného sluhu, který krouží kolem jako žralok ujišťujíc se, že velkomožnému pánovi nic nechybí. Režisér nám detailně představuje každý takový pár a odhaluje jejich před okolním světem ukrývaná tajemství. Dějem pak radikálně zamíchá tajemná vražda, od které příběh nabírá na rychlosti a řítí se k originálnímu, šokujícímu a nepředvídatelnému finiši, jak se sluší na velikou personu světové kinematografie, Roberta Altmana.

IMDb  73 %
Voyo
Thrillery na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Gosford Park online

Gosford Park online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Gosford Park obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Gosford Park, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Gosford Park postavy.

Gosford Park novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Gosford Park, které najdeš na našem webu.

Gosford Park zajímavosti

Rozpočet
19 800 000 $
Tržby v českých kinech
2 434 454 Kč
Návštěvnost v českých kinech
23 540 diváků
Počet Oscarů
1 vítězství, 7 nominací

Gosford Park recenze a hodnocení