FB pixel TP pixel
Serpent's Poison
Serpent's Poison

Hadí jed

Serpent's Poison
Česko | 1982 | Drama | Alkohol | 87 minut

Problém alkoholismu bez změkčující optimistické optiky rezonuje v psychologickém dramatu, které v roce 1981 realizoval František Vláčil podle scénáře Ireny Charvátové. Protagonistkou příběhu je dívka, která se po matčině smrti rozhodne vyhledat nikdy nepoznaného otce. Pro naivní, osmnáctiletou stude...

Problém alkoholismu bez změkčující optimistické optiky rezonuje v psychologickém dramatu, které v roce 1981 realizoval František Vláčil podle scénáře Ireny Charvátové. Protagonistkou příběhu je dívka, která se po matčině smrti rozhodne vyhledat nikdy nepoznaného otce. Pro naivní, osmnáctiletou studentku Vladku ztělesňuje zpustlýJan Veselý naději. Notorický alkoholik však už není schopen proměny své zdevastované existence… Jednoduchý příběh odehrávající se uprostřed tuhé zimy v zasněžených reáliích se ve Vláčilových citlivých rukou změnil v temné svědectví o nemožnosti změny, které mělo vedle autobiografického podtónu i metaforický přesah přibližující duchovní beznaděj počátku osmdesátých let. Asketicky pojaté vyprávění vyniká nádhernou černobílou kamerou Františka Uldricha a mimořádně přesvědčivými hereckými výkony Josefa Vinkláře a Ilony Svobodové.Při natáčení bylo poprvé v českém filmu použito pro ruční kameru systému steadicam (kamera připevněná na těle kameramana).

IMDb  70 % CSFD  74 %

Hadí jed online

Sledovat Hadí jed online můžeš na Česká filmová klasika. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Hadí jed online, zda je ke stažení a zda má Hadí jed dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 7. 11. 2021
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Hadí jed obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Hadí jed, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Hadí jed postavy.

Hadí jed recenze a hodnocení

Ve filmu Hadí jed hrají Josef Vinklář, Karel Brožek, Renáta Doleželová, Slávka Hamouzová, Karel Heřmánek, Josef Hruby, Miriam Kantorková.

Film Hadí jed režíruje František Vláčil.

Film Hadí jed má 87 minut.

Film Hadí jed můžete vidět na Česká filmová klasika.

Film Hadí jed je online na Česká filmová klasika, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.