FB pixel TP pixel
Homunculus
Homunculus

Homunkulus

Homunculus
Česko | 1984 | Animované filmy | Roboti | 12 minut

Animovaný film Václava Mergla o bytosti stvořené středověkými alchymisty. Václav Mergl je absolvent ateliéru prof. Hoffmeistera. Představil se už svým absolventským snímkem Proměny (1964), komponovaným a animovaným na hudbu Jana Hammera, jako výtvarník a režisér-myslitel. Snímek Homunkulus z roku 19...

Animovaný film Václava Mergla o bytosti stvořené středověkými alchymisty. Václav Mergl je absolvent ateliéru prof. Hoffmeistera. Představil se už svým absolventským snímkem Proměny (1964), komponovaným a animovaným na hudbu Jana Hammera, jako výtvarník a režisér-myslitel. Snímek Homunkulus z roku 1984 je věnovaný Hieronymu Boschovi, zabývá se magickými formulacemi střetů umělého a přirozeného bytí. Jde o moderní verzi vyprávění o živé bytosti, kterou se prý podařilo vytvořit středověkým alchymistům ze zbloudilé částice kosmické hmoty. Ve filmu se pracuje nejen s ploškami, ale i s objekty a koláží.

IMDb  58 % CSFD  68 %

Homunkulus online

Sledovat Homunkulus online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Homunkulus online, zda je ke stažení a zda má Homunkulus dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
od 3. 6. 2021
Zdarma

Homunkulus obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Homunkulus, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Homunkulus postavy.

Václav Mergl
Václav Mergl
Režie

Homunkulus recenze a hodnocení