FB pixel TP pixel
Ideál septimy
Ideál septimy

Ideál septimy

Ideál septimy
Česko | 1938 | Komedie | Romantická komedie

Jindřich Tůma, společník prodejny plynových masek "Asana", má velmi energickou manželku, která propaguje vegetariánskou stravu. Tůma vynakládá veškerou energii na tajné pojídání masitých pokrmů a luštění hlavolamů. Skutečnou duší podniku je ing. Ivan Kareš, který vede také cvičení civilní obrany. Na...

Jindřich Tůma, společník prodejny plynových masek "Asana", má velmi energickou manželku, která propaguje vegetariánskou stravu. Tůma vynakládá veškerou energii na tajné pojídání masitých pokrmů a luštění hlavolamů. Skutečnou duší podniku je ing. Ivan Kareš, který vede také cvičení civilní obrany. Na ulici při cvičném leteckém poplachu přísně napomene dívku, která neodešla do krytu. Je to Věrka, neteř Tůmových, která přijíždí z venkova, aby v Praze dostudovala. U vlaku ji měl vyzvednout syn Tůmových Jirka, ale minuli se. Věrka nastupuje do septimy a brzy sdílí horování spolužaček pro neznámého skladatele, jehož pseudonym je Michal Marhan. Ing. Kareš má v septimě přednášku o civilní obraně a tak se znovu setkává s Věrkou. Kareš se snaží přesvědčit dívky o nutnosti konkrétnějších životních ideálů. Při premiéře Marhanovy operety "Píseň o štěstí" se ukáže, že skladatelem je právě Kareš. Dívky mu uspořádají ovace. Ivan si okatě nevšímá Věrky, se kterou se nedávno nepohodli. Tvrdohlavá dívka proto odjíždí domů. Kareš však dožene vlak a vstoupí do Věrčina kupé. Adaptace stejnojmenného románu Jaromíry Hüttlové. Film obsahuje dokumentární záběry z průběhu veřejného cvičení CPO.

IMDb  67 % CSFD  63 %
Voyo
Komedie na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Ideál septimy online

Ideál septimy online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Ideál septimy obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Ideál septimy, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Ideál septimy postavy.

Jindřich Plachta
Jindřich Plachta
Jindřich Tůma
Zdeňka Baldová
Zdeňka Baldová
Tůmová
Jiří Dohnal
Jiří Dohnal
Jiří
Gustav Nezval
Gustav Nezval
ing. Ivan Kareš / Michal Martan
Ella Nollová
Ella Nollová
hospodyně Amálka
Theodor Pištěk
Theodor Pištěk
ředitel gymnasia Kubát
Marie Norrová
Marie Norrová
septimánka Soňa Urbanová
Eman Fiala
Eman Fiala
Viktor

Ideál septimy recenze a hodnocení

Ve filmu Ideál septimy hrají Jindřich Plachta, Zdeňka Baldová, Jiří Dohnal, Jiřina Sedláčková, Gustav Nezval, Ella Nollová, Theodor Pištěk.

Film Ideál septimy režíruje Václav Kubásek.

Film Ideál septimy není zatím nikde online.

Film Ideál septimy není zatím kde sledovat.