FB pixel TP pixel
Who We Were
Who We Were

Jací jsme byli

Who We Were
Německo | 2021 | Dokumenty | 115 minut

Volání o pomoc, které jménem naší planety iniciuje Marc Bauder, se odráží v názvu filmu, stejně jako posmrtně publikovaná esej Rogera Willemsena z roku 2016, která celý projekt inspirovala. Neboť nikoli otázka „kdo jsme“, kterou by si civilizace mohla položit, kdyby dokázala číst přítomnost a stále ...

Volání o pomoc, které jménem naší planety iniciuje Marc Bauder, se odráží v názvu filmu, stejně jako posmrtně publikovaná esej Rogera Willemsena z roku 2016, která celý projekt inspirovala. Neboť nikoli otázka „kdo jsme“, kterou by si civilizace mohla položit, kdyby dokázala číst přítomnost a stále si představovat svou vlastní budoucnost, ale spíše otázka „kdo jsme byli“ je nostalgickou a bezmocnou otázkou, kterou si zde klade ztracená komunita ohlížející se za svou minulostí. Než se však přítomnost nevyhnutelně stane minulostí, stále máme drahocenný čas, který nám tento snímek znázorňuje. Čas na to, abychom si vyslechli svědectví těch, kteří tady a teď trvají na tom, že přemýšlejí a jednají tak, jako by Země byla zkaženým, ale ještě ne zcela zkompromitovaným systémem. A pohlížejí na lidstvo jako na řešení krize, nejen jako na příčinu katastrofy. Astronaut Alexander Gerst a mořská bioložka Sylvia Earle tak činí z opačných konců naší biosféry a poskytují dechberoucí snímky; ekonom Dennis Snower a buddhistický mnich Matthieu Ricard spojují aktivismus s vědeckým a duchovním výzkumem, zatímco kybernetička a feministka Janina Loh a socioložka Felwine Sarr svými humanistickými a politickými úvahami hledají odpovědi v neobvyklých, ale rozhodujících oblastech.

Hrají: Manfred Zapatka, Alexander Gerst, Sylvia Earle, Dennis J. Snower, Felwine Sarr, Janina Loh, Matthieu Ricard

Režie: Marc Bauder

IMDb  64 % Kinobox  63 %

Jací jsme byli online

Sledovat Jací jsme byli online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Jací jsme byli online, zda je ke stažení a zda má Jací jsme byli dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 12. 5. 2023
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Jací jsme byli recenze a hodnocení

Ve filmu Jací jsme byli hrají Manfred Zapatka, Alexander Gerst, Sylvia Earle, Dennis J. Snower, Felwine Sarr, Janina Loh, Matthieu Ricard.

Film Jací jsme byli režíruje Marc Bauder.

Film Jací jsme byli má 115 minut.

Film Jací jsme byli můžete vidět na Edison.

Film Jací jsme byli je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.