FB pixel TP pixel
Jan Žižka
Jan Žižka

Jan Žižka

Jan Žižka
Česko | 1955 | Husitská trilogie | Historické filmy | Středověk | 105 minut

Odehrává se v letech 1419 - 1420 a zachycuje stupňování napětí a nenávisti lidu proti teroru všemocné katolické církve a panstva, které přeroste v revoluci a první velké vítězství \božích bojovníků\ nad křižáckými vojsky v bitvě u Sudoměře (Sudoměřic). V epickém vyprávění podlehne král Václav IV. hr...

Odehrává se v letech 1419 - 1420 a zachycuje stupňování napětí a nenávisti lidu proti teroru všemocné katolické církve a panstva, které přeroste v revoluci a první velké vítězství \božích bojovníků\ nad křižáckými vojsky v bitvě u Sudoměře (Sudoměřic). V epickém vyprávění podlehne král Václav IV. hrozbám Říma a dá rozkaz odzbrojit Pražany. Žižka vybojuje velký vnitřní zápas, aby se nakonec postavil na stranu lidu. Neuposlechne králův rozkaz a nechá otevřít královské zbrojnice a rozdat zbraně lidem. Pražskou defenestrací, kdy jsou konšelé vyhozeni z oken radnice, začíná husitská revoluce, proti níž vyhlásí Zikmund křížovou výpravu. Toho už se ovšem král Václav IV. nedožije.

IMDb  68 % CSFD  74 %

Jan Žižka online

Sledovat Jan Žižka online můžeš na Česká filmová klasika, Stream, Vodafone TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Jan Žižka online, zda je ke stažení a zda má Jan Žižka dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
HD kvalita | od 28. 1. 2020
Zdarma
Stream
Stream
od 27. 12. 2021
Zdarma
Vodafone TV
Vodafone TV
SD kvalita | od 6. 11. 2020
Předplatné za 99 Kč

Jan Žižka obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Jan Žižka, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Jan Žižka postavy.

Jan Žižka novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Jan Žižka, které najdeš na našem webu.

Česká filmová klasika má na YouTube už přes 70 filmů zdarma!
Česká filmová klasika má na YouTube už přes 70 filmů zdarma!
13.02.2020 12:00:00 | České novinky

Filmový kanál Česká filmová klasika stále pokračuje ve své ceněné aktivitě na YouTube a přidává pravidelně nové snímky, které často patří mezi absolutní klasiky, anebo jsou jinak velmi těžko dostupné. Jen za poslední měsíc jich přibylo třináct.

Jan Žižka recenze a hodnocení