FB pixel TP pixel
Jen o rodinných záležitostech
Jen o rodinných záležitostech

Jen o rodinných záležitostech

Jen o rodinných záležitostech
Česko | 1991 | Drama | Politika

Toto politické drama mělo to smůlu, že do kin přišlo až po pádu komunistického režimu, když už nemohlo sdělit nic převatně objevného - u diváků zcela propadlo. Režisér Jiří Svoboda zde působivě rozehrál bezmoc politických vězňů v 50. letech, předvedl, s jakou brutalitou se vynucovala smyšlená přizná...

Toto politické drama mělo to smůlu, že do kin přišlo až po pádu komunistického režimu, když už nemohlo sdělit nic převatně objevného - u diváků zcela propadlo. Režisér Jiří Svoboda zde působivě rozehrál bezmoc politických vězňů v 50. letech, předvedl, s jakou brutalitou se vynucovala smyšlená přiznání. Všímá si nejen osudů zatčených, ale i jejich blízkých, na něž se snášela šikana a doléhalo všudypřítomné podezírání. Režisér dospěl ke zřetelné výrazové expresi, která umocňuje hrůzy teroru, vynikající je herecké ztvárnění jednotlivých postav (Jiří Bartoška, Jaromír Hanzlík, Milan Kňažko). Avšak nelze přehlédnout patrný alibismus - příběh, připomínající svou konstrukcí známější Londonovo Doznání, vyznívá, jako kdyby oběťmi teroru byli jen čestní komunisté, které nevýslovně trápili zlí komunisté.

CSFD  78 %

Jen o rodinných záležitostech online

Sledovat Jen o rodinných záležitostech online můžeš na Česká filmová klasika. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Jen o rodinných záležitostech online, zda je ke stažení a zda má Jen o rodinných záležitostech dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 11. 11. 2021
Zdarma

Jen o rodinných záležitostech obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Jen o rodinných záležitostech, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Jen o rodinných záležitostech postavy.

Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
JUDr. Jan Steiner-Kamenický
Karel Roden
Karel Roden
kapitán StB
Miroslav Macháček
Miroslav Macháček
vězeň, kněz
Milan Kňažko
Milan Kňažko
major StB
Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
tajemník KV KSČ Jaroslav Mrázek
Marta Vančurová
Marta Vančurová
Lída Mrázková zvaná Mila

Jen o rodinných záležitostech recenze a hodnocení

Tvůj názor na Jen o rodinných záležitostech?