FB pixel TP pixel
Jménem krále
Jménem krále

Jménem krále

Jménem krále
Česko | 2009 | Historické filmy | Středověk | 77 minut

Píše se 13. století. Království českému a markrabství moravskému vládne Přemysl Otakar II. Na zásnuby, které mají usmířit znesvářené rody pánů z Dubé a z Vartemberka, vysílá král svého zástupce v severních Čechách, správce královského hradu Bezdězu, Oldřicha z Chlumu (Karel Roden). Cestou na hrad na...

Píše se 13. století. Království českému a markrabství moravskému vládne Přemysl Otakar II. Na zásnuby, které mají usmířit znesvářené rody pánů z Dubé a z Vartemberka, vysílá král svého zástupce v severních Čechách, správce královského hradu Bezdězu, Oldřicha z Chlumu (Karel Roden). Cestou na hrad najdou Oldřich a jeho pomocníci (Jan Dolanský, David Matásek) stopy po loupežné vraždě neznámého kupce. Na vartemberském panství se Oldřich setkává s Ludmilou (Klára Issová), dcerou Markvarta z Vartemberka, kterou zná od jejího dětství. Ludmila se mu svěří, že se nechce vdát za Beneše z Dubé (David Prachař), přestože jejich svatba je podmínkou křehkého míru mezi oběma rody. Během slavnostní hostiny, pořádané na Oldřichovu počest, je zavražděn purkrabí (Miloš Vávra). Podezření padne na loutnistu (Saša Rašilov), jehož snoubenku se purkrabí pokusil zneužít.

Hrají: Karel Roden, Klára Issová, Jan Kanyza, Lukáš Vaculík, Markéta Hrubešová, Martin Štěpánek, Jan Dolanský

Režie: Petr Nikolaev

IMDb  60 % Kinobox  54 %

Sleduj Jménem krále celý film zdarma

Pusť si Jménem krále online hned zdarma na Filmtoro.Jménem krále online

Sledovat Jménem krále online můžeš na Filmy česky. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Jménem krále online, zda je ke stažení a zda má Jménem krále dabing nebo titulky.

Filmy česky
Filmy česky
HD kvalita | od 12. 3. 2021
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Jménem krále zajímavosti

Tržby v českých kinech
5 512 156 Kč
Návštěvnost v českých kinech
61 025 diváků

Jménem krále recenze a hodnocení

Ve filmu Jménem krále hrají Karel Roden, Klára Issová, Jan Kanyza, Lukáš Vaculík, Markéta Hrubešová, Martin Štěpánek, Jan Dolanský.

Film Jménem krále režíruje Petr Nikolaev.

Film Jménem krále má 77 minut.

Film Jménem krále vidělo v českých kinech 61 025 diváků.

Film Jménem krále můžete vidět na Filmy česky.

Film Jménem krále je online na Filmy česky, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.