FB pixel TP pixel
The Cabinet of Dr. Caligari

Kabinet doktora Caligariho

The Cabinet of Dr. Caligari
Německo | 1920 | Thrillery | 78 minut

Němý hororový film z roku 1920 režiséra Roberta Wiena. Film se stal nejvýznačnějším příkladem německé expresionistické kinematografie a měl velký vliv na film noir a další hororové filmy. Scénář od Hanse Janowitze a Carla Mayera vytvořil typickou atmosféru filmu se zaměřením na chovance psychiatrick...

Němý hororový film z roku 1920 režiséra Roberta Wiena. Film se stal nejvýznačnějším příkladem německé expresionistické kinematografie a měl velký vliv na film noir a další hororové filmy. Scénář od Hanse Janowitze a Carla Mayera vytvořil typickou atmosféru filmu se zaměřením na chovance psychiatrických léčeben, na zmatek mezi pouťovými atrakcemi a na tajemné vraždy. Na výtvarné stránce filmu se podílela expresionistická skupina Der Sturm a základ tvoří deformované kulisy budov s ručně malovanými stíny a výrazné maskování herců.

IMDb  81 % CSFD  85 %

Kabinet doktora Caligariho online

Sledovat Kabinet doktora Caligariho online můžeš na SupremeXP. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kabinet doktora Caligariho online, zda je ke stažení a zda má Kabinet doktora Caligariho dabing nebo titulky.

SupremeXP
SupremeXP
české titulky | od 24. 8. 2021
Půjčení (HD) za 60 Kč

Kabinet doktora Caligariho obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Kabinet doktora Caligariho, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Kabinet doktora Caligariho postavy.

Kabinet doktora Caligariho novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Kabinet doktora Caligariho, které najdeš na našem webu.

99 nejlepších hororů všech dob podle filmových kritiků
99 nejlepších hororů všech dob podle filmových kritiků
26.01.2020 | Tipy na film

Máte pocit, že jste viděli nejlepší a nejzásadnější horory historie a jejich subžánrové příslušníky? Tak schválně. Server Rotten Tomatoes vybral na základě hodnocení filmových kritiků necelou stovku nejlepších hororů všech dob a nás by rozhodně zajímalo, kolik jste jich viděli. I nám některé kousky utekly.

Kabinet doktora Caligariho recenze a hodnocení

Tvůj názor na Kabinet doktora Caligariho?