FB pixel TP pixel
The Horse Soldiers

Kavaleristé

The Horse Soldiers
USA | 1959 | Westerny | Americká občanská válka | 115 minut

John Wayne a William Holden v hlavních rolích odvážných kavaleristů, kteří se vydávají na výpravu hluboko do nepřátelského konfederačního území s cílem zničit důležitý železniční uzel... Slavný americký režisér John Ford natočil se svým dvorním hercem Johnem Waynem několik westernových snímků, které...

John Wayne a William Holden v hlavních rolích odvážných kavaleristů, kteří se vydávají na výpravu hluboko do nepřátelského konfederačního území s cílem zničit důležitý železniční uzel... Slavný americký režisér John Ford natočil se svým dvorním hercem Johnem Waynem několik westernových snímků, které můžeme zařadit mezi klasická díla tohoto oblíbeného žánru. Za zmínku stojí například snímek Přepadení (1939), Stopaři (1956) nebo tzv. kavaleristická trilogie – Fort Apache (1948), Měla žlutou stužku (1949) a Rio Grande (1950). Na oblíbenou tematiku jezdeckých vojsk navazuje také dobrodružný snímek Kavaleristé, který se odehrává v roce 1863 během americké občanské války. Válečná situace se z pohledu Států Unie nevyvíjí podle představ, a proto vzniká odvážný plán, který by mohl změnit průběh války. Unionistický plukovník John Marlowe (John Wayne) vyráží se svou údernou brigádou na nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničit koleje a pražce v železniční stanici Newton, která je hlavním zdrojem dodávek pro konfederační vojsko. V roli vojenského lékaře doprovází jednotku také major Henry Kendall (William Holden). Ten odmítá válečné násilí a představuje ideologický protipól plukovníka Marlowea. Mezi oběma muži dochází od samého začátku výpravy k názorovým třenicím, které ovšem musí společně překonat a úspěšně splnit náročnou misi plnou válečných obětí a útrap.

IMDb  72 % CSFD  67 %

Kavaleristé online

Sledovat Kavaleristé online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kavaleristé online, zda je ke stažení a zda má Kavaleristé dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 30. 9. 2022
Cena nezjištěna

Kavaleristé obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Kavaleristé, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Kavaleristé postavy.

Kavaleristé recenze a hodnocení

Ve filmu Kavaleristé hrají John Wayne, William Holden, Constance Towers, Judson Pratt, Hoot Gibson, Ken Curtis, Willis Bouchey.

Film Kavaleristé režíruje .

Film Kavaleristé má 115 minut.

Film Kavaleristé můžete vidět na iTunes.

Film Kavaleristé je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.