FB pixel TP pixel
The Pagan Queen
The Pagan Queen

Kněžna Libuše

The Pagan Queen
Česko | 2010 | 95 minut

Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv ...

Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana.

IMDb  35 %

Kněžna Libuše online

Sledovat Kněžna Libuše online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kněžna Libuše online, zda je ke stažení a zda má Kněžna Libuše dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 21. 3. 2023
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 199 Kč nebo 129 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Kněžna Libuše obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Kněžna Libuše, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Kněžna Libuše postavy.

Kněžna Libuše recenze a hodnocení

Ve filmu Kněžna Libuše hrají Winter Ave Zoli, Vera Filatova, Veronika Bellová, Marek Vašut.

Film Kněžna Libuše režíruje .

Film Kněžna Libuše má 95 minut.

Film Kněžna Libuše můžete vidět na iTunes.

Film Kněžna Libuše je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.