FB pixel TP pixel
Kouzelný měšec
Kouzelný měšec

Kouzelný měšec

Kouzelný měšec
Česko | 1996 | Pohádky | Rodinné | 85 minut

Čarodějnice Bludimíra se probudí po dlouhém zimním spánku a rozhodne se spáchat další lotrovinu. Tentokrát se chce zmocnit kouzelného královského měšce. Z toho se sype tolik zlata, co jen chcete. Na ten má zálusk i princ Velemír z Dolního království, který přijel na zámek s úmyslem požádat pana král...

Čarodějnice Bludimíra se probudí po dlouhém zimním spánku a rozhodne se spáchat další lotrovinu. Tentokrát se chce zmocnit kouzelného královského měšce. Z toho se sype tolik zlata, co jen chcete. Na ten má zálusk i princ Velemír z Dolního království, který přijel na zámek s úmyslem požádat pana krále o ruku princezny Blanky. Ukáže se však, že Bludimíra je přece jen rychlejší a když princ zjistí, že je měšec fuč, ztratí o Blanku zájem. Nešťastný pan král proto vyhlásí, že ten, kdo měšec najde, získá i ruku jeho spanilé dcery. Je však jasné, že než se bude moci na zámku začít chystat svatba, stane se moc a moc věcí.... Koprodukční filmovou pohádku natočil v roce 1996 režsér Václav Vorlíček. Kouzelné exteriéry se natáčely v Telči, na Okoři, na Kokoříně, v Průhonicích a v Náměšti nad Oslavou. V hlavních rolích uvidíte Sašu Rašilova (Petr), Tinu Rulandovou (Blanka) a výtečnou Mahulenu Bočanovou jako čarodějnici Bludimíru.

IMDb  62 % CSFD  59 %

Kouzelný měšec online

Sledovat Kouzelný měšec online můžeš na České kino, Vodafone TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kouzelný měšec online, zda je ke stažení a zda má Kouzelný měšec dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 8. 12. 2021
Předplatné za 99 Kč

Kouzelný měšec obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Kouzelný měšec, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Kouzelný měšec postavy.

Kouzelný měšec zajímavosti

Tržby v českých kinech
1 255 722 Kč
Návštěvnost v českých kinech
54 048 diváků

Kouzelný měšec recenze a hodnocení

Ve filmu Kouzelný měšec hrají Mahulena Bočanová, Tina Ruland, Saša Rašilov, Miloš Kopecký, Uwe Ochsenknecht, Max Tidof, Kurt Weinzierl.

Film Kouzelný měšec režíruje Václav Vorlíček.

Film Kouzelný měšec má 85 minut.

Film Kouzelný měšec vidělo v českých kinech 54 048 diváků.

Film Kouzelný měšec můžete vidět na České kino, Vodafone TV.

Film Kouzelný měšec je online na České kino, Vodafone TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.