FB pixel TP pixel
The Magic Book
The Magic Book

Kouzelný měšec

The Magic Book
Česko | 1996 | Pohádky | Rodinné | 85 minut

Čarodějnice Bludimíra se probudí po dlouhém zimním spánku a rozhodne se spáchat další lotrovinu. Tentokrát se chce zmocnit kouzelného královského měšce. Z toho se sype tolik zlata, co jen chcete. Na ten má zálusk i princ Velemír z Dolního království, který přijel na zámek s úmyslem požádat pana král...

Čarodějnice Bludimíra se probudí po dlouhém zimním spánku a rozhodne se spáchat další lotrovinu. Tentokrát se chce zmocnit kouzelného královského měšce. Z toho se sype tolik zlata, co jen chcete. Na ten má zálusk i princ Velemír z Dolního království, který přijel na zámek s úmyslem požádat pana krále o ruku princezny Blanky. Ukáže se však, že Bludimíra je přece jen rychlejší a když princ zjistí, že je měšec fuč, ztratí o Blanku zájem. Nešťastný pan král proto vyhlásí, že ten, kdo měšec najde, získá i ruku jeho spanilé dcery. Je však jasné, že než se bude moci na zámku začít chystat svatba, stane se moc a moc věcí.... Koprodukční filmovou pohádku natočil v roce 1996 režsér Václav Vorlíček. Kouzelné exteriéry se natáčely v Telči, na Okoři, na Kokoříně, v Průhonicích a v Náměšti nad Oslavou. V hlavních rolích uvidíte Sašu Rašilova (Petr), Tinu Rulandovou (Blanka) a výtečnou Mahulenu Bočanovou jako čarodějnici Bludimíru.

Hrají: Saša Rašilov, Tina Ruland, Mahulena Bočanová, Rudolf Hrušínský, Kurt Weinzierl, Ondřej Vetchý, Miloš Kopecký, Uwe Ochsenknecht, Max Tidof, Petr Nárožný, Stella Zázvorková

Režie: Václav Vorlíček

IMDb  62 % Kinobox  63 %

Kouzelný měšec online

Sledovat Kouzelný měšec online můžeš na Kinobox, Stream. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kouzelný měšec online, zda je ke stažení a zda má Kouzelný měšec dabing nebo titulky.

Kinobox
Kinobox
HD kvalita | od 5. 8. 2023
Zdarma
Stream
Stream
od 17. 9. 2022
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Kouzelný měšec zajímavosti

Tržby v českých kinech
1 255 722 Kč
Návštěvnost v českých kinech
54 048 diváků

Kouzelný měšec recenze a hodnocení

Ve filmu Kouzelný měšec hrají Saša Rašilov, Tina Ruland, Mahulena Bočanová, Rudolf Hrušínský, Kurt Weinzierl, Ondřej Vetchý, Miloš Kopecký, Uwe Ochsenknecht, Max Tidof, Petr Nárožný, Stella Zázvorková.

Film Kouzelný měšec režíruje Václav Vorlíček.

Film Kouzelný měšec má 85 minut.

Film Kouzelný měšec vidělo v českých kinech 54 048 diváků.

Film Kouzelný měšec můžete vidět na Kinobox, Stream.

Film Kouzelný měšec je online na Kinobox, Stream, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.