FB pixel TP pixel
Krakonoš a lyžníci
Krakonoš a lyžníci

Krakonoš a lyžníci

Krakonoš a lyžníci
Česko | 1981 | Komedie | Vánoce

Matěj a Jenda, dva z osmi dětí chudé krkonošské rodiny Pelčových, pomáhají ve sklářské huti, kde pracuje nejstarší bratr Francek. Před komisí kontrolující zákaz dětské práce se schovají do kádě. Zmeškají tříkrálovou koledu a ve všech chalupách je předběhnou kluci ze sousední vesnice. Cestou domů je ...

Matěj a Jenda, dva z osmi dětí chudé krkonošské rodiny Pelčových, pomáhají ve sklářské huti, kde pracuje nejstarší bratr Francek. Před komisí kontrolující zákaz dětské práce se schovají do kádě. Zmeškají tříkrálovou koledu a ve všech chalupách je předběhnou kluci ze sousední vesnice. Cestou domů je však mine rychle se pohybující velký muž s krosnou. Finance, kteří záhadného člověka pronásledují, pošlou kluci na druhou stranu. Obr chlapcům poté poděkuje a druhý den je odmění. Z pohádek a pověstí, které se povídají v horách, kluci usoudí, že jde o Krakonoše. Lyže, zatím nazývané ski, které Krakonoš - ve skutečnosti pašerák - při svých cestách za hranice používá, se rychle šíří po horách. Učí se na nich jezdit děti, jejich hodný učitel i přísní financové. Syn hostinského Vítek, spolužák kluků Pelčových, chce být financem, aby získal lásku hezké Rózičky. Když zjistí, že ona o takového muže nestojí, je už pozdě. Vyslechl, kdy půjde "Krakonoš" od hranic s kontrabandem a prozradil to vrchnímu financovi. Slavnost s maskami, lyžemi a průvodem ale pašeráka, kterému fandí všichni vesničané, zachrání. Zklamaní financové si alespoň s chutí dají dobrou, čerstvě propašovanou, vratislavskou pálenku.

Hrají: Viktor Král, Ondřej Havelka, Karel Heřmánek, Václav Lohniský, Miroslav Vladyka, Oldřich Navrátil, Jiří Krytinář

Režie: Vera Plívová-Simková

IMDb  69 % Kinobox  78 %

Krakonoš a lyžníci online

Sledovat Krakonoš a lyžníci online můžeš na KVIFF TV, O2TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Krakonoš a lyžníci online, zda je ke stažení a zda má Krakonoš a lyžníci dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 22. 1. 2021
Předplatné za 159 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
O2TV
O2TV
HD kvalita | SD kvalita | od 18. 6. 2023
Půjčení (HD) za 59 Kč
Starmax
Starmax
od 31. 10. 2021
Předplatné za 99 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 11. 11. 2020
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Krakonoš a lyžníci novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Krakonoš a lyžníci, které najdeš na našem webu.

Snowboarďáci nebo Lyžníci? Nejlepší české komedie na sněhu!
Snowboarďáci nebo Lyžníci? Nejlepší české komedie na sněhu!
20.02.2018 | České novinky

Letošní zima je na sníh celkem skoupá, tak proč si neužít trochu toho českého prašanu hezky v teple - u českých zimních filmů. Kterým si zpříjemníte čekání na jaro vy?

Krakonoš a lyžníci recenze a hodnocení

Ve filmu Krakonoš a lyžníci hrají Viktor Král, Ondřej Havelka, Karel Heřmánek, Václav Lohniský, Miroslav Vladyka, Oldřich Navrátil, Jiří Krytinář.

Film Krakonoš a lyžníci režíruje Vera Plívová-Simková.

Film Krakonoš a lyžníci můžete vidět na KVIFF TV, O2TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo.

Film Krakonoš a lyžníci je online na KVIFF TV, O2TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.