FB pixel TP pixel
The King and the Mockingbird
The King and the Mockingbird

Král a pták

The King and the Mockingbird
Francie | 1980 | Animované filmy | Pro starší děti | 83 minut

Kreslený snímek Král a pták je dílem významného francouzského tvůrce animovaných filmů Paula Grimaulta, který spolu s Jacquesem Prévertem napsal i scénář. Myšlenka natočit film, volně inspirovaný pohádkou H. Ch. Andersena Pastýřka a kominíček, se zrodila již v roce 1946, kdy režisér poprvé spoluprac...

Kreslený snímek Král a pták je dílem významného francouzského tvůrce animovaných filmů Paula Grimaulta, který spolu s Jacquesem Prévertem napsal i scénář. Myšlenka natočit film, volně inspirovaný pohádkou H. Ch. Andersena Pastýřka a kominíček, se zrodila již v roce 1946, kdy režisér poprvé spolupracoval s básníkem Prévertem na filmu Cínový vojáček, jenž vznikl rovněž na motivy Andersenovy předlohy. Když byl v roce 1950 film Pastýřka a kominíček hotov, nebyl s ním Grimault spokojen. V roce 1967 si vyžádal negativ, aby svůj snímek přepracoval. Finanční potíže i smrt Jacquese Préverta (1977) způsobily, že byl film dokončen až v roce 1979. Filmová pohádka nezapře, že na ní spolupracoval básník. Je prostoupena poetickým humorem i filozofickým poselstvím, které je sice v rámci pohádkové fabule dosti jednoduché, zato však podané s fantazií a nenucenou hravostí. Milenecký pár oživlých pohádkových postaviček pastýřky a kominíčka představuje kladnou hodnotu lásky, aktivním vyznavačem svobody a slunečních paprsků je zase pták; s vynalézavostí a vtipem se dokáže statečně postavit zlu, personifikovanému v postavě krále, despoticky vládnoucího monstrózní, odlidštěné dvorní mašinérii. Půvabné, vtipné dialogy, celkově vyvážená koncepce příběhu i pohrávání si se žánrem kreslené grotesky vysloužilo filmu v roce 1979 Cenu Louise Delluka a Stříbrnou medaili na XII. MFF v Moskvě 1981 v kategorii dětských filmů.

CSFD  78 %
Voyo
Animované filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Král a pták online

Král a pták online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Král a pták obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Král a pták, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Král a pták postavy.

Jean Martin
Jean Martin
L'oiseau
Raymond Bussières
Raymond Bussières
Le chef de la police
Agnès Viala
Agnès Viala
La bergere
Renaud Marx
Renaud Marx
Le ramoneur
Hubert Deschamps
Hubert Deschamps
Le sentencieux
Roger Blin
Roger Blin
L'aveugle
Philippe Derrez
Philippe Derrez
Le liftier / Le speaker
Albert Médina
Albert Médina
Le belluaire / Le haut hurleur
Claude Piéplu
Claude Piéplu
Le maire du palais
Paul Grimault
Paul Grimault
Režie

Král a pták recenze a hodnocení

Ve filmu Král a pták hrají Jean Martin, Pascal Mazzotti, Raymond Bussieres, Agnes Viala, Renaud Marx, Hubert Deschamps, Roger Blin.

Film Král a pták režíruje Paul Grimault.

Film Král a pták má 83 minut.

Film Král a pták není zatím nikde online.

Film Král a pták není zatím kde sledovat.