FB pixel TP pixel
The Cry
The Cry

Křik

The Cry
Česko | 1964 | Drama | Rodinné vztahy | 80 minut

Rok 1963 přinesl československému filmu posilu v podobě režiséra Jaromila Jireše, který debutoval civilním příběhem podle knižní předlohy a scénáře spisovatele Ludvíka Aškenazyho. Podobně jako jeho generační souputníci z FAMU, i talentovaný debutant byl ovlivněn dokumentaristickým přístupem k hraném...

Rok 1963 přinesl československému filmu posilu v podobě režiséra Jaromila Jireše, který debutoval civilním příběhem podle knižní předlohy a scénáře spisovatele Ludvíka Aškenazyho. Podobně jako jeho generační souputníci z FAMU, i talentovaný debutant byl ovlivněn dokumentaristickým přístupem k hranému žánru. Protagonisté vyprávění – manželé Slávek a Ivana – prožívají jeden důležitý den ve svém životě odděleně. Ivana je na porodním sále, kde rodí jejich prvního potomka, Slávek v práci opravuje rozbité televizory. Manželé však myslí na sebe a na svůj dosavadní, společný život. Jireš s kameramanem Jaroslavem Kučerou použili na svou dobu neobvyklé snímání skrytou kamerou. Autenticitu vyprávění Jireš podpořil obsazením řady neherců. V roli Slávka se však objevil tehdy už zkušený Josef Abrhám.

IMDb  69 % CSFD  75 %

Křik online

Sledovat Křik online můžeš na Česká filmová klasika. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Křik online, zda je ke stažení a zda má Křik dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 13. 11. 2019
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Křik obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Křik, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Křik postavy.

Křik recenze a hodnocení

Ve filmu Křik hrají Eva Límanová, Josef Abrhám, Eva Kopecká, Jiří Kvapil, Slávka Procházková, Hana Talpová, Eva Svobodová.

Film Křik režíruje Jaromil Jireš.

Film Křik má 80 minut.

Film Křik můžete vidět na Česká filmová klasika.

Film Křik je online na Česká filmová klasika, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.