FB pixel TP pixel
A Bullet for the General
A Bullet for the General

Kulka pro generála

A Bullet for the General
Itálie | 1966 | Westerny | Spaghetti Western | 118 minut

Na ospalém nádraží kdesi v Mexiku si Bill Tate (Lou Castel) kupuje jízdenku z tohohle zapadákova. Je mu jedno kam, třeba do Duranga. Cestou ale přepadnou vlak bandité pod vedením divokého El Chuncha (Gian Maria Volonte) a nenechají naživu jediného vojáka. Billovi se podaří Chunchu přesvědčit, že i o...

Na ospalém nádraží kdesi v Mexiku si Bill Tate (Lou Castel) kupuje jízdenku z tohohle zapadákova. Je mu jedno kam, třeba do Duranga. Cestou ale přepadnou vlak bandité pod vedením divokého El Chuncha (Gian Maria Volonte) a nenechají naživu jediného vojáka. Billovi se podaří Chunchu přesvědčit, že i on stojí na opačné straně zákona, a vůdce bandy ho tak s hurónským smíchem vezme k sobě a překřtí na El Nina. Chuncho pak s Ninem, svým pobožným bratrem Santem (Klaus Kinski) a dalšími odpadlíky brázdí mexické pláně a přepadávají vojenské pevnosti kvůli zbraním a munici, které plánují přeprodat povstalecké armádě generála Elíase. Opravdovým pokladem by pro Chunchovu bandu byla krádež kulometu, při nájezdech ovšem na žádný ne a ne narazit. Zatímco Chuncho alespoň z části věří v ideály revoluce, jeho společníky pohání hlavně vidina podílu ze zbraní a stále nedostali ani vindru. A co přesně má v úmyslu Nino, nevytuší nikdo, dokud není příliš pozdě... Film italského režiséra Damiana Damianiho otevřel během éry spaghetti westernů novou cestu, po které se osamělí pistolníci, šerifové a bandité mohli ubírat – a vedla do revolučního Mexika. Řada amerických i evropských westernů se sice odehrává na jižní hranici, teprve Kulka pro generála (1967) se však vydala přímo do bouřlivého období na počátku 20. století a dala vzniknout kategorii zapata westernů. Úspěch Damianiho snímku pak spustil krátkou vlnu filmů ze stejného prostředí, počínaje zapata trilogií Sergia Sollimy až po Kapsy plné dynamitu (1971) od Sergia Leoneho.

IMDb  71 % CSFD  71 %
Voyo
Westerny na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Kulka pro generála online

Kulka pro generála online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Kulka pro generála obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Kulka pro generála, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Kulka pro generála postavy.

Gian Maria Volonté
Gian Maria Volonté
Chuncho Munos / 'El Chuncho'
Klaus Kinski
Klaus Kinski
El Santo
Martine Beswick
Martine Beswick
Adelita
Lou Castel
Lou Castel
Bill Tate
Aldo Sambrell
Aldo Sambrell
Lt. Alvaro Ferreira
Jaime Fernández
Jaime Fernández
General Elías
Andrea Checchi
Andrea Checchi
Don Felipe
Luis Bacalov
Luis Bacalov
Hudba

Kulka pro generála recenze a hodnocení