FB pixel TP pixel
The Merchant of Venice
The Merchant of Venice

Kupec benátský

The Merchant of Venice
Velká Británie | 2004 | Drama | Sociální problémy | 138 minut

Benátky, 16. století. Hrabivý židovský lichvář Shylock je ještě horší než jeho špatná pověst. Nevynechá jedinou příležitost, aby si vychutnal potíže křesťanských šlechticů, které nouze zavádí do jeho domu. Jednoho dne požádá lichváře o půjčku vážený kupec Antonio, jehož mladý přítel Bassanio zoufale...

Benátky, 16. století. Hrabivý židovský lichvář Shylock je ještě horší než jeho špatná pověst. Nevynechá jedinou příležitost, aby si vychutnal potíže křesťanských šlechticů, které nouze zavádí do jeho domu. Jednoho dne požádá lichváře o půjčku vážený kupec Antonio, jehož mladý přítel Bassanio zoufale potřebuje peníze, aby získal ruku milované Porcie. Když ovšem Antonio nemůže peníze včas vrátit, má Shylock volnou ruku k tomu, aby si léta ponižování a pohrdání na nenáviděném světě vybral i s úroky. Cena, kterou má Antonio zaplatit, má být skutečně bolestná. Klasická divadelní hra Williama Shakespeara s novou naléhavostí ožila v rukou režiséra Michaela Radforda. Nadčasový příběh vypráví nejen o náhodě a osudu, vládnoucích lidským životům, ale také o antisemitismu. Radford, využívající špičkového hereckého obsazení a zdůrazňující vizuální krásu svých filmových obrazů, se vydal cestou klasické adaptace.

Hrají: Al Pacino, Jeremy Irons, Joseph Fiennes, Lynn Collins, Zuleikha Robinson, Kris Marshall, Charlie Cox

Režie: Michael Radford

IMDb  70 % Kinobox  71 %

Kupec benátský online

Sledovat Kupec benátský online můžeš na Filmbox+, Kuki, Vodafone TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Kupec benátský online, zda je ke stažení a zda má Kupec benátský dabing nebo titulky.

Filmbox+
Filmbox+
český dabing | SD kvalita | od 27. 9. 2022
Předplatné za 99 Kč
Kuki
Kuki
od 17. 3. 2022
Předplatné za 50 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 29. 5. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Kupec benátský zajímavosti

Tržby v českých kinech
2 467 566 Kč
Návštěvnost v českých kinech
39 979 diváků

Kupec benátský recenze a hodnocení

Ve filmu Kupec benátský hrají Al Pacino, Jeremy Irons, Joseph Fiennes, Lynn Collins, Zuleikha Robinson, Kris Marshall, Charlie Cox.

Film Kupec benátský režíruje Michael Radford.

Film Kupec benátský má 138 minut.

Film Kupec benátský vidělo v českých kinech 39 979 diváků.

Film Kupec benátský můžete vidět na Filmbox+, Kuki, Vodafone TV.

Film Kupec benátský je online na Filmbox+, Kuki, Vodafone TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.