FB pixel TP pixel

Legenda o sovích strážcích

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
USA | 2010 | Animované filmy | Pro starší děti | 97 minut

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga'Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami...

Hlavní postavou je mladý soví kluk Soren, který je okouzlen historkami svého otce o strážcích Ga'Hoolu - mýtické skupině okřídlených bojovníků. Ti bojovali proti zlým Čistým, jak si sami říkají, ve velké bitvě za záchranu všech druhů sov. Zatímco Soren sní o tom, že jednoho dne se přidá ke svým hrdinům, jeho starší bratr Kludd se té představě jen vysmívá a touží jen po lovu, létání a být otcovým oblíbencem místo Sorena. Kluddova žárlivost má ale hrůzné následky - oba soví sourozenci vypadnou z hnízda na vrcholu stromu přímo do spárů Čistých. Teď je na Sorenovi, aby se pokusil o odvážný únik s pomocí dalších mladých soviček. Společně letí přes moře i skrze mlhy, aby našli Velký strom - domov legendárních sovích Strážců Ga'Hoolu, jenž jsou jedinou nadějí na vítězství v bitvě proti Čistým a na záchranu sovích království.

IMDb  70 %

Legenda o sovích strážcích recenze a hodnocení

Kinomaniak
Kinomaniak
Filmové tržby

Film Legenda o sovích strážcích vidělo v českých kinech 71 433 diváků, kteří nechali v pokladnách kin celkem 10 227 927 Kč.

Tvůj názor na Legenda o sovích strážcích?