FB pixel TP pixel
Lion with a White Mane
Lion with a White Mane

Lev s bílou hřívou

Lion with a White Mane
Česko | 1987 | Životopisné filmy | Hudebníci | 127 minut

Ve filmu Lev s bílou hřívou nejde tolik o fakta ze skladatelova života, jako spíše o milostné a jiné inspirační zdroje jeho tvorby a jeho urputný a vášnivý zápas o pravdivost hudebního vyjádření. Zachycuje dvě podstatná období Janáčkova života: v první části je to boj za prosazení jeho stěžejního dí...

Ve filmu Lev s bílou hřívou nejde tolik o fakta ze skladatelova života, jako spíše o milostné a jiné inspirační zdroje jeho tvorby a jeho urputný a vášnivý zápas o pravdivost hudebního vyjádření. Zachycuje dvě podstatná období Janáčkova života: v první části je to boj za prosazení jeho stěžejního díla - Její pastorkyně - a tragické události skladatelova života. Druhá část čerpá z etapy posledního desetiletí jeho života a zachycuje horečnatou skladatelskou činnost, podnícenou milostným vztahem k mladé ženě.

IMDb  67 % CSFD  63 %

Lev s bílou hřívou online

Sledovat Lev s bílou hřívou online můžeš na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Lev s bílou hřívou online, zda je ke stažení a zda má Lev s bílou hřívou dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 10. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 20. 6. 2020
Zdarma
Starmax
Starmax
od 30. 9. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Lev s bílou hřívou obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Lev s bílou hřívou, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Lev s bílou hřívou postavy.

Luděk Munzar
Luděk Munzar
Leos Janácek
Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
David Stössel
Táňa Fischerová
Táňa Fischerová
Gabriela Preissová
Josef Hajna
Josef Hajna
Hraje
Zbyněk Honzík
Zbyněk Honzík
Elév Hudecek

Lev s bílou hřívou recenze a hodnocení

Ve filmu Lev s bílou hřívou hrají Luděk Munzar, Zlata Adamovská, Jiří Adamíra, Jiří Bartoška, Táňa Fischerová, Josef Hajna, Jana Hlaváčová.

Film Lev s bílou hřívou režíruje Jaromil Jireš.

Film Lev s bílou hřívou má 127 minut.

Film Lev s bílou hřívou můžete vidět na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo.

Film Lev s bílou hřívou je online na Česká filmová klasika, Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.