FB pixel TP pixel
Lion with a White Mane
Lion with a White Mane

Lev s bílou hřívou

Lion with a White Mane
Česko | 1987 | Životopisné filmy | Hudebníci | 127 minut

Ve filmu Lev s bílou hřívou nejde tolik o fakta ze skladatelova života, jako spíše o milostné a jiné inspirační zdroje jeho tvorby a jeho urputný a vášnivý zápas o pravdivost hudebního vyjádření. Zachycuje dvě podstatná období Janáčkova života: v první části je to boj za prosazení jeho stěžejního dí...

Ve filmu Lev s bílou hřívou nejde tolik o fakta ze skladatelova života, jako spíše o milostné a jiné inspirační zdroje jeho tvorby a jeho urputný a vášnivý zápas o pravdivost hudebního vyjádření. Zachycuje dvě podstatná období Janáčkova života: v první části je to boj za prosazení jeho stěžejního díla - Její pastorkyně - a tragické události skladatelova života. Druhá část čerpá z etapy posledního desetiletí jeho života a zachycuje horečnatou skladatelskou činnost, podnícenou milostným vztahem k mladé ženě.

Lev s bílou hřívou obsazení

Herci: Luděk Munzar, Zlata Adamovská, Jiří Adamíra, Jiří Bartoška, Táňa Fischerová, Josef Hajna, Jana Hlaváčová

Režie: Jaromil Jireš

IMDb  67 % Kinobox  64 % Lev s bílou hřívou CSFD 63 %

Lev s bílou hřívou online

Sledovat Lev s bílou hřívou online CZ můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Lev s bílou hřívou online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Lev s bílou hřívou dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 10. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Lev s bílou hřívou recenze a hodnocení

Ve filmu Lev s bílou hřívou hrají Luděk Munzar, Zlata Adamovská, Jiří Adamíra, Jiří Bartoška, Táňa Fischerová, Josef Hajna, Jana Hlaváčová.

Film Lev s bílou hřívou režíruje Jaromil Jireš.

Film Lev s bílou hřívou má 127 minut.

Film Lev s bílou hřívou můžete vidět na Voyo.

Film Lev s bílou hřívou je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.