FB pixel TP pixel
Lištičky

Lištičky

Lištičky
Česko | 2009 | Drama | Rodinné vztahy

Au pair Alžběta (23) se zoufale snaží vytvořit si svůj nový domov v Irsku tím, že si chce najít chlapa za každou cenu. Částečně proto, že její skutečný domov na Slovensku bude brzy srovnán se zemí kvůli nové dálnici, ale hlavně má své osobní důvody. Její starší sestra Tina (27), zasnoubená s Irem St...

Au pair Alžběta (23) se zoufale snaží vytvořit si svůj nový domov v Irsku tím, že si chce najít chlapa za každou cenu. Částečně proto, že její skutečný domov na Slovensku bude brzy srovnán se zemí kvůli nové dálnici, ale hlavně má své osobní důvody. Její starší sestra Tina (27), zasnoubená s Irem Stevem (30), jí chce pomoct, cítí, že jí to dluží. Alžběta ale její pomoc kategoricky odmítá a zdá se, že na idylický bezstarostný život Tiny se Stevem žárlí.Od začátku je mezi sestrami něco temného, nevyřčeného, co vytváří obrovské napětí a brání jim přiblížit se k sobě. Z jejich pohledu představují muži jedinou šanci nabízející štěstí a lepší život. Jedinou možností pro sestry, jak se dostat ven z tohoto bludného kruhu, je postavit se jejich společné minulosti - momentu, o kterém nikdo nepromluvil a nepojmenoval ho od chvíle, kdy se stala.Alžběta se rozhodne zůstat v Dublinu na vlastní pěst. Potkává tam podivnou punkerku Ducky (23), která Alžbětě pomůže udělat první krok do neznáma. Avšak s Ducky nepřichází jenom fyzická proměna Alžběty, ale vrací se i temná minulost.Jakkoli se obě sestry snaží vyhnout konfrontaci s tím, co bylo - což je následně vede do slepé uličky - jedině vzájemným odpuštěním se k sobě opět mohou přiblížit.

Hrají: Réka Derzsi, Rita Banci, Aaron Monaghan, Jitka Josková

Režie: Mira Fornay

IMDb  52 % Kinobox  45 %

Lištičky online

Sledovat Lištičky online můžeš na České kino, Kinobox, Starmax. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Lištičky online, zda je ke stažení a zda má Lištičky dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Kinobox
Kinobox
od 1. 7. 2023
Zdarma
Starmax
Starmax
HD kvalita | SD kvalita | od 4. 12. 2023
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Lištičky zajímavosti

Tržby v českých kinech
78 382 Kč
Návštěvnost v českých kinech
671 diváků

Lištičky recenze a hodnocení

Ve filmu Lištičky hrají Réka Derzsi, Rita Banci, Aaron Monaghan, Jitka Josková.

Film Lištičky režíruje Mira Fornay.

Film Lištičky vidělo v českých kinech 671 diváků.

Film Lištičky můžete vidět na České kino, Kinobox, Starmax.

Film Lištičky je online na České kino, Kinobox, Starmax, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.