FB pixel TP pixel
Maryša

Maryša

Maryša
Česko | 1935 | Drama | Vztahy

Vesnické drama o tragickém vyvrcholení vynuceného manželství. Film financovala brněnská společnost, která vyžadovala zásahy do obecně známé předlohy. Důvodem k přesunu místa děje a k přepsán...

Vesnické drama o tragickém vyvrcholení vynuceného manželství. Film financovala brněnská společnost, která vyžadovala zásahy do obecně známé předlohy. Důvodem k přesunu místa děje a k přepsání dialogů do odpovídajícího dialektu byla představa o větší spektakulárnosti efektních vlčnovských krojů. Jejich výrazná barevnost přivedla producenty na myšlenku natočit několik davových krojovaných scén (svatba) na barevný materiál. V zahraničí zpracované části barevné kopie však nebyly v běžné distribuci využity. Dalším požadavkem bylo zdůraznění kladného vlivu katolické církve a smířlivější závěr. Ve filmu je tedy značně rozmělněno úderné a příkladné dramaticky zkratkovité finále. Také pojetí některých postav (Francek) sotva odpovídalo náročným představám autorů předlohy. Přesto patří Maryša v pojetí režiséra Rovenského mezi nejvýznamnější díla české kinematografie první poloviny 30. let.

IMDb  75 % CSFD  65 %

Maryša online

Sledovat Maryša online můžeš na Česká filmová klasika, iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Maryša online, zda je ke stažení a zda má Maryša dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 22. 5. 2020
Zdarma
iVysílání
iVysílání
od 19. 4. 2022
Zdarma

Maryša obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Maryša, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Maryša postavy.

Jiřina Štěpničková
Jiřina Štěpničková
Maryša Lisal
Vladimir Vorsky
Vladimir Vorsky
Francek Horak
Jaroslav Vojta
Jaroslav Vojta
Filip Vávra
František Kovářík
František Kovářík
Alderman Lisal
Hermína Vojtová
Hermína Vojtová
Lisalka (Mrs. Lisal)
Ella Nollová
Ella Nollová
Horaka (Mrs. Horak)
Marta Májová
Marta Májová
Marysa's Aunt
Marie Glázrová
Marie Glázrová
Rozara Vavra
Marie Bečvářová
Marie Bečvářová
Grandmother
Josef Příhoda
Josef Příhoda
Innkeeper

Maryša recenze a hodnocení