FB pixel TP pixel
Maryša
Maryša

Maryša

Maryša
Česko | 1935 | Drama | Vztahy

Vesnické drama o tragickém vyvrcholení vynuceného manželství. Film financovala brněnská společnost, která vyžadovala zásahy do obecně známé předlohy. Důvodem k přesunu místa děje a k přepsání dialogů do odpovídajícího dialektu byla představa o větší spektakulárnosti efektních vlčnovských krojů. Jeji...

Vesnické drama o tragickém vyvrcholení vynuceného manželství. Film financovala brněnská společnost, která vyžadovala zásahy do obecně známé předlohy. Důvodem k přesunu místa děje a k přepsání dialogů do odpovídajícího dialektu byla představa o větší spektakulárnosti efektních vlčnovských krojů. Jejich výrazná barevnost přivedla producenty na myšlenku natočit několik davových krojovaných scén (svatba) na barevný materiál. V zahraničí zpracované části barevné kopie však nebyly v běžné distribuci využity. Dalším požadavkem bylo zdůraznění kladného vlivu katolické církve a smířlivější závěr. Ve filmu je tedy značně rozmělněno úderné a příkladné dramaticky zkratkovité finále. Také pojetí některých postav (Francek) sotva odpovídalo náročným představám autorů předlohy. Přesto patří Maryša v pojetí režiséra Rovenského mezi nejvýznamnější díla české kinematografie první poloviny 30. let.

Hrají: Jiřina Štěpničková, Vladimir Vorsky, Jaroslav Vojta, František Kovářík, Hermína Vojtová, Ella Nollová, Marta Májová

Režie: Josef Rovenský

IMDb  75 % Kinobox  62 %

Maryša online

Sledovat Maryša online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Maryša online, zda je ke stažení a zda má Maryša dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 25. 10. 2020
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Maryša recenze a hodnocení

Ve filmu Maryša hrají Jiřina Štěpničková, Vladimir Vorsky, Jaroslav Vojta, František Kovářík, Hermína Vojtová, Ella Nollová, Marta Májová.

Film Maryša režíruje Josef Rovenský.

Film Maryša můžete vidět na iVysílání.

Film Maryša je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.