FB pixel TP pixel
Michael
Michael

Michael

Michael
Rakousko | 2011 | Drama | Sex | 96 minut

Jeden z dvacítky soutěžních snímků nedávno skončeného canneského festivalu přibližuje posledních pět měsíců nedobrovolného soužití desetiletého Wolfganga a pětatřicetiletého Michaela. Podle vlastních slov získal renomovaný castingový režisér Markus Schleinzer potřebnou sebedůvěru k natočení režijníh...

Jeden z dvacítky soutěžních snímků nedávno skončeného canneského festivalu přibližuje posledních pět měsíců nedobrovolného soužití desetiletého Wolfganga a pětatřicetiletého Michaela. Podle vlastních slov získal renomovaný castingový režisér Markus Schleinzer potřebnou sebedůvěru k natočení režijního debutu po skončení práce na Bílé stuze Michaela Hanekeho. Právě obsazení desetiletého chlapce a jeho herecká průprava představují jeden z důležitých elementů mimořádně znepokojivého filmu, popisujícího bez emocí a sentimentu každodenní život mladého muže, který předstírá rodinnou a zároveň partnerskou idylu s chlapcem proti jeho vůli. Schleinzer zaměřil svou pozornost především na titulní postavu, spořádaného zaměstnance pojišťovací společnosti, který ve snaze zastřít páchaný zločin pečlivě dodržuje znaky normálního života. Převážně statické záběry chladné, nezúčastněné kamery nesdělují víc, než je nutné k pochopení toho, co se děje. Zdrženlivost, jež přispívá k věrohodnosti a o to větší působivosti filmu, vládne též vynikajícím hereckým výkonům centrální dvojice.

Hrají: Michael Fuith, David Rauchenberger, Christine Kain, Ursula Strauss, Victor Tremmel, Xaver Winkler, Thomas Pfalzmann

Režie: Markus Schleinzer

IMDb  69 % Kinobox  74 %

Michael online

Sledovat Michael online můžeš na DaFilms, KVIFF TV, Netflix. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Michael online, zda je ke stažení a zda má Michael dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 16. 10. 2023
Půjčení za 80 Kč Nákup za 110 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
české titulky | od 13. 2. 2024
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
Netflix
Netflix
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 6. 7. 2020
Předplatné za 199 Kč nebo 259 Kč nebo 319 Kč - Vysvětlení cen předplatného
Nezobrazuje se vám titul na Netflixu? Přepněte si na anglický profil.
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Michael recenze a hodnocení

Ve filmu Michael hrají Michael Fuith, David Rauchenberger, Christine Kain, Ursula Strauss, Victor Tremmel, Xaver Winkler, Thomas Pfalzmann.

Film Michael režíruje Markus Schleinzer.

Film Michael má 96 minut.

Film Michael můžete vidět na DaFilms, KVIFF TV, Netflix.

Film Michael je online na DaFilms, KVIFF TV, Netflix, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.