FB pixel TP pixel
Michael
Michael

Michael

Michael
Rakousko | 2011 | Drama | Sex | 96 minut

Jeden z dvacítky soutěžních snímků nedávno skončeného canneského festivalu přibližuje posledních pět měsíců nedobrovolného soužití desetiletého Wolfganga a pětatřicetiletého Michaela. Podle vlastních slov získal renomovaný castingový režisér Markus Schleinzer potřebnou sebedůvěru k natočení režijníh...

Jeden z dvacítky soutěžních snímků nedávno skončeného canneského festivalu přibližuje posledních pět měsíců nedobrovolného soužití desetiletého Wolfganga a pětatřicetiletého Michaela. Podle vlastních slov získal renomovaný castingový režisér Markus Schleinzer potřebnou sebedůvěru k natočení režijního debutu po skončení práce na Bílé stuze Michaela Hanekeho. Právě obsazení desetiletého chlapce a jeho herecká průprava představují jeden z důležitých elementů mimořádně znepokojivého filmu, popisujícího bez emocí a sentimentu každodenní život mladého muže, který předstírá rodinnou a zároveň partnerskou idylu s chlapcem proti jeho vůli. Schleinzer zaměřil svou pozornost především na titulní postavu, spořádaného zaměstnance pojišťovací společnosti, který ve snaze zastřít páchaný zločin pečlivě dodržuje znaky normálního života. Převážně statické záběry chladné, nezúčastněné kamery nesdělují víc, než je nutné k pochopení toho, co se děje. Zdrženlivost, jež přispívá k věrohodnosti a o to větší působivosti filmu, vládne též vynikajícím hereckým výkonům centrální dvojice.

IMDb  69 % CSFD  76 %

Michael online

Sledovat Michael online můžeš na Netflix. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Michael online, zda je ke stažení a zda má Michael dabing nebo titulky.

Netflix
Netflix
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 6. 7. 2020
Předplatné za 199 Kč nebo 259 Kč nebo 319 Kč - Vysvětlení cen předplatného
Nezobrazuje se vám titul na Netflixu? Přepněte si na anglický profil.
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Michael obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Michael, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Michael postavy.

Michael Fuith
Michael Fuith
Michael
Victor Tremmel
Victor Tremmel
Brother in law
Xaver Winkler
Xaver Winkler
Nephew 1
Thomas Pfalzmann
Thomas Pfalzmann
Nephew 2
Markus Hochholdinger
Markus Hochholdinger
Kollege Kantine
Mika Sakurai
Mika Sakurai
Tochter
Gisella Salcher
Gisella Salcher
Christa

Michael recenze a hodnocení

Ve filmu Michael hrají Michael Fuith, David Rauchenberger, Christine Kain, Ursula Strauss, Victor Tremmel, Xaver Winkler, Thomas Pfalzmann.

Film Michael režíruje Markus Schleinzer.

Film Michael má 96 minut.

Film Michael můžete vidět na Netflix.

Film Michael je online na Netflix, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.