FB pixel TP pixel
Michael Kocáb - Rocker vs Politician
Michael Kocáb - Rocker vs Politician

Michael Kocáb – rocker versus politik

Michael Kocáb - Rocker vs Politician
Česko | 2022 | Dokumenty | Hudebníci | 104 minut

Životní etapy Michaela Kocába postupují od klíčových momentů dětství, mládí, dospělosti až ke zralému věku, jehož perspektivou na sebe a svůj dosavadní život nahlíží. Hlavního hrdinu režisérka Sommerová nachází v jakémsi stavu životní harmonie, a to ve vztahu k minulosti, přítomnosti a proklamativně...

Životní etapy Michaela Kocába postupují od klíčových momentů dětství, mládí, dospělosti až ke zralému věku, jehož perspektivou na sebe a svůj dosavadní život nahlíží. Hlavního hrdinu režisérka Sommerová nachází v jakémsi stavu životní harmonie, a to ve vztahu k minulosti, přítomnosti a proklamativně i k budoucnosti, což pozitivně potvrzují členové jeho rodiny v intimním rodinném prostředí. Závažnější vrstvu dokumentu představuje rozkrývání zdánlivě nesmiřitelných osobních poloh rockového hudebníka a umělce, který stále intenzivně tvoří a žije, a politika, který nekompromisně prosazuje svobodu, lidská práva a demokracii, ale který se tak paradoxně stává součástí establishmentu, proti kterému se musí vymezovat každý „poctivý rocker“… Režisérka Olga Sommerová tato témata vyvolává a ponechává na divácích, aby si utvořili svůj názor. Výsledkem je portrét umělce a politika, který místo očekávatelné „nekompromisní zuřivosti“ starého rockera nabízí životní optimismus doprovázený sympatickou pokorou k úspěchům a sebeironické reflexi vlastního chybování a omylů. Rockerství se nepochybně projevuje v tom, že se nejedná o bilanční hodnocení vlastního života, ale upřímnou a poctivou snahu popsat princip vzdoru proti totalitě a lásky a víry ke svobodě, umělecké a politické.

Hrají: Michael Kocáb

Režie: Olga Sommerová

Michael Kocáb – rocker versus politik online

Sledovat Michael Kocáb – rocker versus politik online můžeš na DaFilms, KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Michael Kocáb – rocker versus politik online, zda je ke stažení a zda má Michael Kocáb – rocker versus politik dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 14. 2. 2023
Půjčení za 80 Kč Nákup za 110 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
anglické titulky | od 13. 2. 2023
Půjčení (HD) za 80 Kč Nákup (HD) za 150 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Michael Kocáb – rocker versus politik recenze a hodnocení

Tvůj názor na Michael Kocáb – rocker versus politik?

Ve filmu Michael Kocáb – rocker versus politik hrají Michael Kocáb.

Film Michael Kocáb – rocker versus politik režíruje Olga Sommerová.

Film Michael Kocáb – rocker versus politik má 104 minut.

Film Michael Kocáb – rocker versus politik můžete vidět na DaFilms, KVIFF TV.

Film Michael Kocáb – rocker versus politik je online na DaFilms, KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.