FB pixel TP pixel
Nicholas and Alexandra
Nicholas and Alexandra

Mikuláš a Alexandra

Nicholas and Alexandra
Velká Británie | 1971 | Historické filmy | Králové a královny | 189 minut

V Rusku se píše rok 1904 a car Mikuláš II. slaví narození jediného syna. Zároveň vede válku s Japonskem kvůli jejich nepřátelskému tažení Ruskem. Ruská velmoc je na pokraji zkázy. Carevna Alexandra, původem z Německa, matka princezen Anastasie, Marie, Tatiany a Olgy, se obrací na charismatického mni...

V Rusku se píše rok 1904 a car Mikuláš II. slaví narození jediného syna. Zároveň vede válku s Japonskem kvůli jejich nepřátelskému tažení Ruskem. Ruská velmoc je na pokraji zkázy. Carevna Alexandra, původem z Německa, matka princezen Anastasie, Marie, Tatiany a Olgy, se obrací na charismatického mnicha Rasputina, aby uzdravil jejího jediného nemocného syna. Mikuláš II. je přesvědčen o jemu Bohem daném právu vládnout, přesto se nestará o potřeby svého lidu a nedaří se mu zastavit hrozbu světové války. Po bizarní smrti Rasputina, který měl nad Alexandrou až děsivou moc, Mikuláš II. pod nátlakem ruského parlamentu v březnu 1917 abdikuje. V mocenském vakuu se Kerensky s Leninem snaží každý prosadit svou. Královská rodina je nakonec uvězněna Sověty a popravena.

IMDb  73 % CSFD  76 %

Mikuláš a Alexandra online

Sledovat Mikuláš a Alexandra online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Mikuláš a Alexandra online, zda je ke stažení a zda má Mikuláš a Alexandra dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 25. 3. 2020
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 99 Kč nebo 149 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Mikuláš a Alexandra obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Mikuláš a Alexandra, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Mikuláš a Alexandra postavy.

Mikuláš a Alexandra novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Mikuláš a Alexandra, které najdeš na našem webu.

55 nejlepších filmů delších než tři hodiny
55 nejlepších filmů delších než tři hodiny
20.05.2020 | Tipy na film

Ošklivé počasí, svátky, prodloužený víkend. Během roku máme spoustu příležitostí najít si trochu více času na delší filmový zážitek. Pokud vás už unavuje binge watch seriálových sezón a raději byste si doplnili vzdělání o pekelně dlouhé filmové klasiky, tak jsme vám vybrali 55 nejlepších snímků delších než 180 minut.

Mikuláš a Alexandra recenze a hodnocení

Ve filmu Mikuláš a Alexandra hrají Michael Jayston, Janet Suzman, Roderic Noble, Ania Marson, Lynne Frederick, Candance Glendenning, Harry Andrews.

Film Mikuláš a Alexandra režíruje Franklin J. Schaffner.

Film Mikuláš a Alexandra má 189 minut.

Film Mikuláš a Alexandra můžete vidět na iTunes.

Film Mikuláš a Alexandra je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.