FB pixel TP pixel
Morality Above All Else
Morality Above All Else

Mravnost nade vše

Morality Above All Else
Česko | 1937 | Komedie | Situace | 80 minut

Profesor Antonín Karas je příkladem mravného života pro celé městečko. Je proto zvolen čestným předsedou Spolku pro povznesení mravnosti. A to vše až do okamžiku, kdy se nezván a nečekán zjeví v plné kráse jeho prohřešek z mládí v podobě téměř dospělé nemanželské dcery Věry, zvané Káčátko… Bláznivá ...

Profesor Antonín Karas je příkladem mravného života pro celé městečko. Je proto zvolen čestným předsedou Spolku pro povznesení mravnosti. A to vše až do okamžiku, kdy se nezván a nečekán zjeví v plné kráse jeho prohřešek z mládí v podobě téměř dospělé nemanželské dcery Věry, zvané Káčátko… Bláznivá komedie Mravnost nade vše byla natočena za zvláštních okolností. Na konci roku 1936 společnost AB neměla už žádný vhodný scénář k realizaci, a hrozilo nebezpečí přerušení práce. Režisér Martin Frič a všestranně nadaný Hugo Haas spolu s Otakarem Vávrou během týdne vymysleli scénář na námět J. Erbenové, který se vysmíval měšťácké prudérnosti. Martin Frič v Lidových novinách humorně vzpomínal, jak se dělal „film na rybu“: barrandovští zaměstnanci si tak mohli o vánočních svátcích přilepšit. Za další týden se film natočil s řadou známých herců. Hugo Haas si s chutí zahrál hlavní roli, profesorovu ženu Světla Svozilová, jejich dceru Adina Mandlová a Káčátko Věra Ferbasová.

Hrají: Hugo Haas, Věra Ferbasová, Adina Mandlová

Režie: Martin Frič

IMDb  73 % Kinobox  79 %

Mravnost nade vše online

Sledovat Mravnost nade vše online můžeš na Prima Plus. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Mravnost nade vše online, zda je ke stažení a zda má Mravnost nade vše dabing nebo titulky.

Prima Plus
Prima Plus
české titulky | od 9. 2. 2023
Předplatné za 99 Kč (HD s reklamou) nebo 149 Kč (HD bez reklam)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Mravnost nade vše recenze a hodnocení

Ve filmu Mravnost nade vše hrají Hugo Haas, Věra Ferbasová, Adina Mandlová.

Film Mravnost nade vše režíruje Martin Frič.

Film Mravnost nade vše má 80 minut.

Film Mravnost nade vše můžete vidět na Prima Plus.

Film Mravnost nade vše je online na Prima Plus, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.