FB pixel TP pixel
My Salinger Year
My Salinger Year

Můj rok se Salingerem

My Salinger Year
Kanada | 2021 | Drama | Spisovatelé | 101 minut

New York, 90. léta. Poté, co opustila postgraduální studium a pokračovala ve svém snu stát se spisovatelkou, byla Joanna (Margaret Qualley) najata jako asistentka Margaret (Sigourney Weaver), stoické a staromódní literární agentky slavného spisovatele J. D. Salingera, autora slavné knihy Kdo chytá v...

New York, 90. léta. Poté, co opustila postgraduální studium a pokračovala ve svém snu stát se spisovatelkou, byla Joanna (Margaret Qualley) najata jako asistentka Margaret (Sigourney Weaver), stoické a staromódní literární agentky slavného spisovatele J. D. Salingera, autora slavné knihy Kdo chytá v žitě. Joanna se tak ocitá ve vybrané společnosti literárního světa, která je ovšem kontrastem k jejímu obyčejnému způsobu života. Uznání se jí však nedostává, všechen čas v práci tráví v malé potemnělé kanceláři a Margaret ji neustále odstavuje na vedlejší kolej. Navíc ve firmě, kde pracuje, stále vládnou diktafony a psací stroje, což práci výrazně ztěžuje. Když se v kancelářích objeví první počítač, Margaret jej spíše vnímá jako vetřelce než jako pomocníka.Po práci se Joanna vrací domů do Brooklynského bytu, kde není ani umyvadlo, a večery tráví se svým levicově zaměřeným přítelem. Hlavním Joanniným úkolem je zpracovávat nekonečné množství pošty adresované Salingerovi. Jeho čtenáři v dopisech často popisují své životní osudy, ale k Salingerovi se nikdy nedostanou, jejich jediným čtenářem je totiž Joanna. Ta čte tyto často srdcervoucí dopisy zaslané z celého světa a zdráhá se posílat zpět jejich pisatelům neosobní standardní odpovědi připravené agenturou. Impulzivně do dopisů začíná vkládat vlastní myšlenky a postoje k životu. Výsledky jsou vtipné i dojemné, Joanna díky nim začíná objevovat svůj vlastní pohled na svět a život v něm. Příběh navíc dostane obrátky ve chvíli, kdy jednoho dne Joanně zazvoní telefon a ve sluchátku se nečekaně ozve sám velký J. D. Salinger, který žije v ústraní na venkově, na veřejnosti se téměř neobjevuje a mnoho let nikomu neposkytl ani rozhovor.

Hrají: Margaret Qualley, Sigourney Weaver, Douglas Booth, Seána Kerslake, Brían F. O'Byrne, Colm Feore, Théodore Pellerin

Režie: Philippe Falardeau

IMDb  65 % Kinobox  62 %

Můj rok se Salingerem online

Sledovat Můj rok se Salingerem online můžeš na DaFilms, iTunes, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Můj rok se Salingerem online, zda je ke stažení a zda má Můj rok se Salingerem dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 7. 3. 2023
Předplatné za 159 Kč
DaFilms
DaFilms
český dabing | od 30. 4. 2021
Půjčení za 79 Kč Nákup za 129 Kč
iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 9. 6. 2023
Půjčení za 79 Kč (i HD) Nákup za 69 Kč (i HD)
Vodafone TV
Vodafone TV
český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 11. 1. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Můj rok se Salingerem recenze a hodnocení

Ve filmu Můj rok se Salingerem hrají Margaret Qualley, Sigourney Weaver, Douglas Booth, Seána Kerslake, Brían F. O'Byrne, Colm Feore, Théodore Pellerin.

Film Můj rok se Salingerem režíruje Philippe Falardeau.

Film Můj rok se Salingerem má 101 minut.

Film Můj rok se Salingerem můžete vidět na DaFilms, iTunes, Vodafone TV, Voyo.

Film Můj rok se Salingerem je online na DaFilms, iTunes, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.