FB pixel TP pixel
The Man from the First Century
The Man from the First Century

Muž z prvního století

The Man from the First Century
Česko | 1962 | Sci-fi filmy | Sci-fi komedie | 85 minut

Satirická komedie Oldřicha Lipského se odehrává v budoucnosti, v roce \508 po Sputniku\. Do této doby se nedopatřením dostává muž z poloviny dvacátého století, čalouník Josef. Jeho přízemní konzumní touhy se v době ideální společnosti jeví natolik podivné, že se octne na psychiatrické klinice. Spole...

Satirická komedie Oldřicha Lipského se odehrává v budoucnosti, v roce \508 po Sputniku\. Do této doby se nedopatřením dostává muž z poloviny dvacátého století, čalouník Josef. Jeho přízemní konzumní touhy se v době ideální společnosti jeví natolik podivné, že se octne na psychiatrické klinice. Společníkem Josefa na Zemi se stává Adam, obyvatel Modré hvězdy, jehož technické myšlení s údivem sleduje lásku mladého výzkumníka Petra a psychiatričky Evy… S realizací překvapivě svěží komedie podle námětu Miloše Fialy, Jana Fišera a Oldřicha Lipského to bylo jednu chvíli nahnuté, protože uprostřed natáčení se do vesmíru vznesl Jurij Gagarin a jakákoliv satira se hned jevila v jiném světle. Pro Miloše Kopeckého to byla první titulní postava, do té doby hrál jen menší a střední role. Komedie je i přes nezbytné „výchovné momenty“ díky režijnímu vedení a výborným hereckým výkonům natolik zábavná, že se těší dodnes přízni přátel českých filmů.

IMDb  61 % CSFD  63 %

Muž z prvního století online

Sledovat Muž z prvního století online můžeš na České kino. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Muž z prvního století online, zda je ke stažení a zda má Muž z prvního století dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Muž z prvního století obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Muž z prvního století, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Muž z prvního století postavy.

Muž z prvního století novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Muž z prvního století, které najdeš na našem webu.

20 nejlepších českých sci-fi filmů, na které nedáme dopustit
20 nejlepších českých sci-fi filmů, na které nedáme dopustit
31.05.2020 12:00:00 | České novinky

V naší přehlídce nejlepších děl ze žánru sci-fi jsme tentokráte zabruslili do naší kinematografie a vybrali pro vás dvacítku těch nejlepších celovečeráků. Co naplat, že se většinou jedná o komedie, následující snímky totiž ukazují, že i čeští filmaři se v žánru sci-fi neztratí!

Muž z prvního století zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
1 120 997 diváků

Muž z prvního století recenze a hodnocení

Ve filmu Muž z prvního století hrají Miloš Kopecký, Vít Olmer, Lubomír Lipský.

Film Muž z prvního století režíruje Oldřich Lipský.

Film Muž z prvního století má 85 minut.

Film Muž z prvního století vidělo v českých kinech 1 120 997 diváků.

Film Muž z prvního století můžete vidět na České kino.

Film Muž z prvního století je online na České kino, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.