FB pixel TP pixel
The Wages of Fear
The Wages of Fear

Mzda strachu

The Wages of Fear
Francie | 1953 | Drama | Gangsteři | 131 minut

Las Piedras, malé, od zbytku světa odříznuté městečko v jedné nejmenované zemi střední Ameriky. Bezcílně tu marní čas horda dobrodruhů nejrůznějších národností, která horečně vyhlíží jakoukoliv naději, jak uniknout všudypřítomné bídě a nudě. Mezi nimi je i Mario (Yves Montand), kterému zpříjemňuje p...

Las Piedras, malé, od zbytku světa odříznuté městečko v jedné nejmenované zemi střední Ameriky. Bezcílně tu marní čas horda dobrodruhů nejrůznějších národností, která horečně vyhlíží jakoukoliv naději, jak uniknout všudypřítomné bídě a nudě. Mezi nimi je i Mario (Yves Montand), kterému zpříjemňuje pobyt mladá obsluha místí krčmy Linda (Véra Clouzot); Jo (Charles Vanel), francouzský gangster s nervy z ocele; Bimba (Peter van Eyck), tajuplný Němec, který přežil nacistický pracovní tábor; a Ital Luigi (Folco Lulli), nejlepší Mariův přítel - ovšem jen dokud se Mario nedal dohromady s Joem. Jednoho dne se jim naskytne možnost, jak přijít k vytouženým penězům, které jim umožní únik ze země: vypukne požár ropného pole a americký koncern, jediný zaměstnavatel v kraji, nabídne mužům 2 000 dolarů, když ve dvou náklaďácích přepraví pro hašení nutný nytroglycerin. Čeká je 500 kilometrů dlouhá cesta, při níž může sebemenší nehoda vést k explozi zničujících následků.

IMDb  82 % CSFD  84 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Mzda strachu online

Mzda strachu online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Mzda strachu obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Mzda strachu, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Mzda strachu postavy.

Mzda strachu recenze a hodnocení

Ve filmu Mzda strachu hrají Yves Montand, Charles Vanel, Peter van Eyck, Folco Lulli.

Film Mzda strachu režíruje .

Film Mzda strachu má 131 minut.

Film Mzda strachu není zatím nikde online.

Film Mzda strachu není zatím kde sledovat.