FB pixel TP pixel
Before the Fall
Before the Fall

Napola

Before the Fall
Německo | 2004 | Drama | Holocaust | 117 minut

Berlín roku 1942. Friedrichu Weimerovi je sedmnáct a právě ukončil školu. Pochází z chudých poměrů, přesto však sní o tom, že v životě něco dokáže. Jediné, čemu se intenzivně věnuje, je box. Šanci dostává v okamžiku, kdy se setkává s chápavým Voglerem, který sdílí jeho boxerskou vášeň a učí na elitn...

Berlín roku 1942. Friedrichu Weimerovi je sedmnáct a právě ukončil školu. Pochází z chudých poměrů, přesto však sní o tom, že v životě něco dokáže. Jediné, čemu se intenzivně věnuje, je box. Šanci dostává v okamžiku, kdy se setkává s chápavým Voglerem, který sdílí jeho boxerskou vášeň a učí na elitní nacistické střední škole Nationalpolitische Erziehungsanstalt (Napola). Ten zajistí, aby tam byl Friedrich přijat, a stává se jeho mentorem. Friedrichovým novým přítelem se stává syn vysoce postaveného nacistického pohlavára Albrecht Stein - citlivý mladík, který před ním neskrývá své pochybnosti o ideologii, kterou si ostatní studenti nechávají bezmyšlenkovitě vtloukat do hlavy. V každodenní konfrontaci s tvrdým a námitky nepřipouštějícím drilem se Albrecht stále zřetelněji dostává do konfliktů. Friedrich pochopí, že kamarád si svůj osud zvolil i za cenu sebezničení. Rozhodne se, že využije posledního zbytku svobody, který mu osud nabízí, a pokusí se žít čestný život. (Filmbaze.cz)

Hrají: Justus von Dohnányi, Michael Schenk, Claudia Michelsen, Michael Lerchenberg

IMDb  74 % Kinobox  72 %

Napola online

Sledovat Napola online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Napola online, zda je ke stažení a zda má Napola dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 15. 1. 2023
Půjčení za 79 Kč (i HD) Nákup za 249 Kč nebo 199 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Napola zajímavosti

Rozpočet
4 500 000 $
Tržby v českých kinech
477 431 Kč
Návštěvnost v českých kinech
9 957 diváků

Napola recenze a hodnocení

Ve filmu Napola hrají Justus von Dohnányi, Michael Schenk, Claudia Michelsen, Michael Lerchenberg.

Film Napola režíruje .

Film Napola má 117 minut.

Film Napola měl rozpočet 4 500 000 $.

Film Napola vidělo v českých kinech 9 957 diváků.

Film Napola můžete vidět na iTunes.

Film Napola je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.