FB pixel TP pixel
The Return of the Prodigal Son

Návrat ztraceného syna

The Return of the Prodigal Son
Česko | 1967 | Drama | Psychologické | 98 minut

O člověku, který postupně začal v životě ztrácet sebezáchovnou imunitu proti všemu nepravému, nemravnému, polocharakternímu, co se tváří tak nevinně, samozřejmě a normálně; začal si to připouštět právě jako nepravé, nemravné a znehodnocující lidský život. Přestal to považovat za normální - a v tom o...

O člověku, který postupně začal v životě ztrácet sebezáchovnou imunitu proti všemu nepravému, nemravnému, polocharakternímu, co se tváří tak nevinně, samozřejmě a normálně; začal si to připouštět právě jako nepravé, nemravné a znehodnocující lidský život. Přestal to považovat za normální - a v tom okamžiku se ocitnul v konfliktu se sebou samým a se světem všech "normálních" lidí okolo sebe. Modelovost prostředí a situací, alegoričnost záměru i řada scén je zdánlivě popřena dokumentaristickou věrohodností obrazového zpracování. V rovině podobenství se pohybují stylizované postavy, pojmenované křestními jmény herců. Odloučení a uzavřenost zdůrazňují převažující interiéry, záběry pozorování světa přes sklo, symbolika oken. Z jemných náznaků gest a pohybu, často i z existenciálně křečovité herecké akce se dozvídáme o myšlenkách a duševním stavu hrdinů, o jejich osamocenosti a existenciální úzkosti, neschopnosti živé, upřímné mezilidské komunikace. Svět Evalda Schorma hledá dobro, lidskost, pochopení a toleranci. Ve filmu debutoval vynikající český kameraman František Uldric

Hrají: Jana Brejchová, Nina Divíšková, Jan Kačer, Klara Kacerova, Jirí Kilian, Antonín Lebeda, Anna Lebedova

Režie: Evald Schorm

IMDb  67 % Kinobox  72 %

Návrat ztraceného syna online

Sledovat Návrat ztraceného syna online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Návrat ztraceného syna online, zda je ke stažení a zda má Návrat ztraceného syna dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 3. 3. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Návrat ztraceného syna recenze a hodnocení

Ve filmu Návrat ztraceného syna hrají Jana Brejchová, Nina Divíšková, Jan Kačer, Klara Kacerova, Jirí Kilian, Antonín Lebeda, Anna Lebedova.

Film Návrat ztraceného syna režíruje Evald Schorm.

Film Návrat ztraceného syna má 98 minut.

Film Návrat ztraceného syna můžete vidět na Voyo.

Film Návrat ztraceného syna je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.