FB pixel TP pixel
An Ambiguous Report About the End of the World
An Ambiguous Report About the End of the World

Nejasná zpráva o konci světa

An Ambiguous Report About the End of the World
Česko | 1997 | Drama | Vztahy | 154 minut

V Bohem zapomenuté osadě v nekonečných horách, až někde na konci světa, se odehrává krvavá tragédie. muži z osady při střetnutí s vlky přicházejí o své ženy a děti. Mladá nevěsta Verona unikne smrti jen o vlásek. zachrání ji desetiletý chlapec Goran. Uprostřed tohoto zoufalství porodí Verona...

V Bohem zapomenuté osadě v nekonečných horách, až někde na konci světa, se odehrává krvavá tragédie. muži z osady při střetnutí s vlky přicházejí o své ženy a děti. Mladá nevěsta Verona unikne smrti jen o vlásek. zachrání ji desetiletý chlapec Goran. Uprostřed tohoto zoufalství porodí Verona dítě, holčičku Veroniku, kterou osudově přislíbí za nevěstu malému Goranovi z vděčnosti za záchranu jejich životů. zatímco Goran dospívá a čeká na svatbu s Veronikou, přichází do osady zbloudilý cirkus plný žen. Spolu s nimi přichází do osady i naděje pro opuštěné muže na znovuzrození osady. S touto nadějí poznávají osadníci prokletí mnohem horší než byli vlci... nenávist a závist, vášně silnější než láska, které v lidech po staletí dřímou, mají po probuzení stejnou podobu, jakou znali jejich předkové.Scény černého humoru se střídají s akcemi plnými zhoubných vášní, odvíjejících se z osudového příběhu jedné nenaplněné lásky. Příběh dvou hříšných milenců je podobenstvím o konci světa, jak ho předpověděla bible i Nostradamus. Svět najednou už není kulatým světem, ostré hrany jej proměnily v malou hranatou destičku s pevnými obrysy, která plave vesmírem. stačí překročit její okraj a následuje pád do prázdnoty, možná do ráje.Ocenění:Prize for the Greatest Artistic Contribution and Cinematography of the year, IFF Montreal, Canada, 1997Prize for Best Director, Golden Dolphin, Pescara, Italy, 1997Prize for Visual Contribution in Cinematography, Taos, New Mexico, 1998Price for the Greatest Direction, IFF San Diego, USA, 1998ČFTA - 4 ocenění Česky lev ‘98Zvláštna cena Slovenského literárního fondu za réžiu, 1998Film byl předveden na více než 60 mezinárodních filmových festivalech Zdroj:filmovyprehled.cz

IMDb  71 % CSFD  70 %

Nejasná zpráva o konci světa online

Sledovat Nejasná zpráva o konci světa online můžeš na České kino, Netflix, Starmax. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Nejasná zpráva o konci světa online, zda je ke stažení a zda má Nejasná zpráva o konci světa dabing nebo titulky.

České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Netflix
Netflix
anglické titulky | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 1. 3. 2022
Předplatné za 199 Kč nebo 259 Kč nebo 319 Kč - Vysvětlení cen předplatného
Starmax
Starmax
od 8. 9. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Nejasná zpráva o konci světa obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Nejasná zpráva o konci světa, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Nejasná zpráva o konci světa postavy.

Nejasná zpráva o konci světa zajímavosti

Tržby v českých kinech
4 611 857 Kč
Návštěvnost v českých kinech
97 213 diváků

Nejasná zpráva o konci světa recenze a hodnocení

Tvůj názor na Nejasná zpráva o konci světa?

Ve filmu Nejasná zpráva o konci světa hrají Deana Horváthová, Milan Bahúl, Joachim Kemmer, Klára Issová, Jana Švandová, Jiří Krytinář, Vladimír Javorský.

Film Nejasná zpráva o konci světa režíruje Juraj Jakubisko.

Film Nejasná zpráva o konci světa má 154 minut.

Film Nejasná zpráva o konci světa vidělo v českých kinech 97 213 diváků.

Film Nejasná zpráva o konci světa můžete vidět na České kino, Netflix, Starmax.

Film Nejasná zpráva o konci světa je online na České kino, Netflix, Starmax, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.