FB pixel TP pixel
Nejlepší přítel
Nejlepší přítel

Nejlepší přítel

Nejlepší přítel
Česko | 2017 | Pohádky | Čerti

Velká výpravná pohádka o hledání štěstí, o lásce, ale hlavně o kamarádství, které dokáže být silnější než úklady samotného pekla. Čert Matěj (M. Adamczyk) musí za trest plnit chudému mládenci Ondrovi (Z. Piškula) přání, dokud ten neřekne, že je úplně šťastný. Ale lze takového štěstí vůbec dosáhnout...

Velká výpravná pohádka o hledání štěstí, o lásce, ale hlavně o kamarádství, které dokáže být silnější než úklady samotného pekla. Čert Matěj (M. Adamczyk) musí za trest plnit chudému mládenci Ondrovi (Z. Piškula) přání, dokud ten neřekne, že je úplně šťastný. Ale lze takového štěstí vůbec dosáhnout? Peklo má o tom své pochybnosti a zdá se, že oprávněně, však se také Matějovou bezradností ostatní čerti dobře baví. Po splnění běžných přání, kdy se Ondra konečně zahřeje, dobře se nají a oblékne, přichází vážnější komplikace. Ondra se totiž zamiluje do Rézinky, komtesky ze zámku (K. Svarinská) a ke všemu i čert Matěj najde zalíbení v kuchařce Marjánce (H. Vagnerová). Ale ani to není všechno. Do hry vstupuje proradný baron (O. Sokol), kterého pozval hrabě Hubert (J. Lábus) na námluvy a vlastně i na zásnubní hostinu a tak je jasné, že z téhle pekelné směsice nemůže vzejít nic dobrého. Zvlášť když Ondra trochu neuváženě hraběti slíbí, že do příštího rána postaví pro Rézinku zbrusu nový honosný zámek. To je na čerta, jako je Matěj, úkol nadmíru těžký, ba nesplnitelný. Ale je to pohádka, a tak se nakonec vše v dobré obrátí. Jen musí nejdřív Ondra projít poznáním, kde je moudré svoje štěstí hledat a co pokazil, třeba ve vztahu s Matějem, napravit. Ocitne se přitom na chvilku i v samotném pekle, kde se setká dokonce i s Luciferem (F. Němec) a s jeho pobočníkem Befeleem (J. Langmajer).

IMDb  64 % CSFD  63 %

Nejlepší přítel online

Sledovat Nejlepší přítel online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Nejlepší přítel online, zda je ke stažení a zda má Nejlepší přítel dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
od 16. 12. 2021
Zdarma

Nejlepší přítel obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Nejlepší přítel, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Nejlepší přítel postavy.

Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
kuchařka Marjánka
Jiří Lábus
Jiří Lábus
hrabě Hubert
Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
čert Matěj
Petr Stach
Petr Stach
sluha barona Vincek
Ivan Sochor
Ivan Sochor
Hraje
Karel Janák
Karel Janák
Režie

Nejlepší přítel recenze a hodnocení