FB pixel TP pixel
Les chantiers de l'Atlantique: constructeurs de géants
Les chantiers de l'Atlantique: constructeurs de géants

Největší loděnice Evropy

Les chantiers de l'Atlantique: constructeurs de géants
Francie | 2021 | Dokumenty | Lodě

V Saint Nazare jsou největší loděnice v Evropě. Vyrábí se zde ty největší luxusní výletní lodě. Nahlédněte do procesu výroby takových lodí od začátku až do jejich vyplutí na moře... Chantiers de l'Atlantique je loděnice v Saint-Nazaire ve Francii. Je to jedna z největších světových loděnic, kter...

V Saint Nazare jsou největší loděnice v Evropě. Vyrábí se zde ty největší luxusní výletní lodě. Nahlédněte do procesu výroby takových lodí od začátku až do jejich vyplutí na moře... Chantiers de l'Atlantique je loděnice v Saint-Nazaire ve Francii. Je to jedna z největších světových loděnic, která staví širokou škálu obchodních, námořních a osobních lodí. Nachází se nedaleko Nantes, v ústí řeky Loiry a hlubokých vodách Atlantiku, které usnadňují plavbu velkých lodí do a z loděnic. Od roku 1976 byla loděnice ve vlastnictví společnosti Alstom, pak měnila různé majitele a v roce 2008 ji získala jihokorejská společnost STX Corporation. Po bankrotu této společnosti získala loděnice francouzská vláda a vrátila se k původnímu názvu Chantiers de l'Atlantique. V loděnicích ve městě Saint-Nazaire se za posledních 150 let vystřídalo 2700 inženýrů, dělníků a techniků na stavbě největších zaoceánských lodí, ropných a LNG tankerů světa. Loděnice mají rozlohu více než 118 hektarů. A proto tady spoléhají na nejmodernější technologie, aby dokázali neustále navyšovat kapacitu výroby. Právě na tomto místě se kromě jiného zrodila také velká zaoceánská loď Queen Mary 2 nebo gigantický Batillus, který je největším super tankerem světa. Jak se vlastně tak obří lodě staví? A jak vůbec práce na takových megastavbách probíhají? Jaké technologie jsou využívány, aby vždy a za všech okolností vznikly nejmodernější lodě? Nahlédněte do zákulisí a poznejte příběh největší loděnice v Evropě.

Voyo
Dokumenty na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Největší loděnice Evropy online

Zde ti nabídneme, kde sledovat Největší loděnice Evropy online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Největší loděnice Evropy dabing nebo titulky.

Největší loděnice Evropy celý film online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat, kdy bude mít Největší loděnice Evropy Netflix, Voyo a další
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Největší loděnice Evropy recenze a hodnocení

Tvůj názor na Největší loděnice Evropy?

Ve filmu Největší loděnice Evropy hrají .

Film Největší loděnice Evropy režíruje .

Film Největší loděnice Evropy není zatím nikde online.

Film Největší loděnice Evropy není zatím kde sledovat.