FB pixel TP pixel
Nikola Šuhaj loupežník
Nikola Šuhaj loupežník

Nikola Šuhaj loupežník

Nikola Šuhaj loupežník
Česko | 1977 | Drama | Loupež

Splývání reality s legendou, obraz skutečnosti (rusínská Verchovina v letech 1920) a její zrcadlení v myslích lidí – tím se vyznačuje příběh novodobého zakarpatského zbojníka Nikoly Šuhaje, který „bohatým bral a chudým dával“. Román Ivana Olbrachta, jeden z uměleckých vrcholů moderní české prózy, je...

Splývání reality s legendou, obraz skutečnosti (rusínská Verchovina v letech 1920) a její zrcadlení v myslích lidí – tím se vyznačuje příběh novodobého zakarpatského zbojníka Nikoly Šuhaje, který „bohatým bral a chudým dával“. Román Ivana Olbrachta, jeden z uměleckých vrcholů moderní české prózy, je dramatickým příběhem o válečném zběhovi, jeho lásce ke krásné Eržice, příběhem o mstě za příkoří, pronásledování, o zradě a smrti. Šuhajův osud v paměti lidí splýval s pověstmi. Spojením prvků minulosti a přítomnosti, dokumentu a mýtu, se příběh změnil v baladu o tom, jak věčný a silný je lidský sen o svobodě a štěstí... Televizní zpracování románu natočil podle scénáře Ludvíka Kundery v roce 1977 režisér Evžen Sokolovský v malebné krajině Rožnova pod Radhoštěm. Do titulní role Nikoly Šuhaje obsadil skvělého Petra Čepka. V roli Eržiky uvidíte Evu Jakoubkovou, v roli strážmistra J. Somra.

Hrají: Petr Čepek, Eva Jakoubková, Štěpánka Ranošová, Ladislav Běhounek, Vlastimil Slezák, Josef Karlík, Tomáš Töpfer, Pavel Rímský, Antonín Molčík, Josef Somr, Karel Koloušek

Nikola Šuhaj loupežník online

Sledovat Nikola Šuhaj loupežník online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Nikola Šuhaj loupežník online, zda je ke stažení a zda má Nikola Šuhaj loupežník dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 1. 9. 2001
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Nikola Šuhaj loupežník recenze a hodnocení

Tvůj názor na Nikola Šuhaj loupežník?

Ve filmu Nikola Šuhaj loupežník hrají Petr Čepek, Eva Jakoubková, Štěpánka Ranošová, Ladislav Běhounek, Vlastimil Slezák, Josef Karlík, Tomáš Töpfer, Pavel Rímský, Antonín Molčík, Josef Somr, Karel Koloušek.

Film Nikola Šuhaj loupežník režíruje .

Film Nikola Šuhaj loupežník můžete vidět na iVysílání.

Film Nikola Šuhaj loupežník je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.