FB pixel TP pixel
Oliver Twist
Oliver Twist

Oliver Twist

Oliver Twist
Velká Británie | 2005 | Drama | Rodinné | 130 minut

Oscarový režisér Roman Polanski a scenárista Ronald Harwood společně oživují klasický román Charlese Dickense o mladém sirotkovi, který se přimotá k partě kapsářů. 19. století, Londýn. Oliver Twist osiřel v raném věku a nyní musí žít v chudobinci, který řídí odporný pan Bumble. Již tak skromné denn...

Oscarový režisér Roman Polanski a scenárista Ronald Harwood společně oživují klasický román Charlese Dickense o mladém sirotkovi, který se přimotá k partě kapsářů. 19. století, Londýn. Oliver Twist osiřel v raném věku a nyní musí žít v chudobinci, který řídí odporný pan Bumble. Již tak skromné denní příděly chlapců jsou jeho zásluhou ještě tenčí. Zoufalý, přesto však rozhodnutý, Oliver uprchne a splyne s davy v ulicích Londýna. Nemá v kapse ani penny, je sám… Fagin, šéf místních malých kapsářů, ho však vláká do světa zločinu. Oliverova záchrana od laskavého pana Brownlowa je pouze začátkem řady dobrodružství, která jsou příslibem lepšího života. Snímek byl natáčen v České republice (Praha, Ateliery Barrandov, okolí Berouna, Žatec.)

IMDb  69 % CSFD  73 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Oliver Twist online

Oliver Twist online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Oliver Twist obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Oliver Twist, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Oliver Twist postavy.

Oliver Twist zajímavosti

Rozpočet
50 000 000 $
Tržby v českých kinech
3 779 144 Kč
Návštěvnost v českých kinech
64 673 diváků

Oliver Twist recenze a hodnocení