FB pixel TP pixel
The Eagle
The Eagle

Orel Deváté legie

The Eagle
USA | 2011 | Historické filmy | Starý Řím | 114 minut

Dobrodružné drama z dob římského impéria se stoupající hvězdou stříbrného plátna Channingem Tatumem v hlavní roli. V roce 140 n. l. se dva muži, římský voják Marcus (Tatum) a jeho otrok Esca (Jamie Bell), vydávají na nebezpečnou cestu na sever za hranice dosud známého světa. Dvacet let před osudnou ...

Dobrodružné drama z dob římského impéria se stoupající hvězdou stříbrného plátna Channingem Tatumem v hlavní roli. V roce 140 n. l. se dva muži, římský voják Marcus (Tatum) a jeho otrok Esca (Jamie Bell), vydávají na nebezpečnou cestu na sever za hranice dosud známého světa. Dvacet let před osudnou výpravou se římská Devátá legie pod vedením Flavia Aquily vydala dobývat divoký Sever. Žádný z pěti tisíc vojáků slavné legie se z válečné výpravy nevrátil. Spolu s nimi se ztratil i zlatý Orel, jejich emblém a odznak síly. Nyní se začíná proslýchat, že Orel Deváté legie byl spatřen v divošské svatyni daleko na severu. Flaviův syn Marcus neváhá a v doprovodu svého otroka Escy vyráží do rozlehlých a neprobádaných končin kaledonských hor (dnešní Skotsko) s jasným cílem: postavit se divokým severským kmenům, obnovit čest zmizelého otce a získat nazpět posvátného Orla.

Hrají: Channing Tatum, Mark Strong, Jamie Bell, Donald Sutherland, Denis O'Hare, Tahar Rahim, Dakin Matthews

Režie: Kevin Macdonald

IMDb  62 % Kinobox  67 %

Orel Deváté legie online

Sledovat Orel Deváté legie online můžeš na Canal Plus, Filmbox+. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Orel Deváté legie online, zda je ke stažení a zda má Orel Deváté legie dabing nebo titulky.

Canal Plus
Canal Plus
český dabing | od 14. 10. 2023
Předplatné za 189 Kč nebo 239 Kč
Filmbox+
Filmbox+
český dabing | SD kvalita | od 2. 2. 2021
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Orel Deváté legie zajímavosti

Rozpočet
25 000 000 $
Tržby v českých kinech
768 708 Kč
Návštěvnost v českých kinech
6 825 diváků

Orel Deváté legie recenze a hodnocení

Ve filmu Orel Deváté legie hrají Channing Tatum, Mark Strong, Jamie Bell, Donald Sutherland, Denis O'Hare, Tahar Rahim, Dakin Matthews.

Film Orel Deváté legie režíruje Kevin Macdonald.

Film Orel Deváté legie má 114 minut.

Film Orel Deváté legie měl rozpočet 25 000 000 $.

Film Orel Deváté legie vidělo v českých kinech 6 825 diváků.

Film Orel Deváté legie můžete vidět na Canal Plus, Filmbox+.

Film Orel Deváté legie je online na Canal Plus, Filmbox+, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.