FB pixel TP pixel
We Eat the Fruit of the Trees of Paradise
We Eat the Fruit of the Trees of Paradise

Ovoce stromů rajských jíme

We Eat the Fruit of the Trees of Paradise
Česko | 1970 | Drama | Rodinné vztahy | 99 minut

Po úspěšných Sedmikráskách (1966) uvedla Věra Chytilová další složité podobenství, tentokrát s ambicemi vyjádřit nikoli jen společensko-kritické, nýbrž i filozofické myšlenky. Obrazově vytříbená úvaha o pravdě a lži vychází z biblické symboliky, konkrétně z příběhu Adama a Evy. Hlavní hrdinka Eva, k...

Po úspěšných Sedmikráskách (1966) uvedla Věra Chytilová další složité podobenství, tentokrát s ambicemi vyjádřit nikoli jen společensko-kritické, nýbrž i filozofické myšlenky. Obrazově vytříbená úvaha o pravdě a lži vychází z biblické symboliky, konkrétně z příběhu Adama a Evy. Hlavní hrdinka Eva, která s manželem Josefem tráví čas v luxusním penzionu, se začne zajímat o tajemného svůdce Roberta. Josef je k jejich koketování, ale i k jiným věcem slepý. Žena podle různých náznaků postupně zjistí, že Robert je sériovým vrahem žen. Navzdory jeho lstím se jí podaří zachránit si život, avšak pochopí, že někdy je lepší pravdu nikdy nepoznat...Silně stylizovaný příběh natočila Chytilová podle scénáře, na kterém spolupracovala s Ester Krumbachovou. Ta vtiskla filmu nezaměnitelnou tvář i jako výtvarnice. Divácky velmi náročné dílo překypuje obrazovou symbolikou; film nasnímal manžel Věry Chytilové Jaroslav Kučera, jeden z našich nejlepších kameramanů. Složitá, takřka operní struktura vyprávění je zvýrazněna hudbou Zdeňka Lišky, která zní prakticky pod každou replikou. K biblickému motivu Adama a Evy se Chytilová neúspěšně vrátila ve filmu Vyhnání z ráje (2001).

IMDb  70 % CSFD  61 %

Ovoce stromů rajských jíme online

Sledovat Ovoce stromů rajských jíme online můžeš na DaFilms, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Ovoce stromů rajských jíme online, zda je ke stažení a zda má Ovoce stromů rajských jíme dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
české titulky | SD kvalita | od 6. 3. 2021
Předplatné za 159 Kč
DaFilms
DaFilms
od 1. 11. 2019
Předplatné za 145 Kč

Ovoce stromů rajských jíme obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Ovoce stromů rajských jíme, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Ovoce stromů rajských jíme postavy.

Ovoce stromů rajských jíme recenze a hodnocení

Tvůj názor na Ovoce stromů rajských jíme?